EN|RU|UK
 Політика України, Економіка, Суспільство
  6003  76
Матеріали за темою:

 Прогалини в законодавстві дозволяють чиновникам НАЗК нараховувати собі необмежений розмір премій, - НАБУ

Підходи до визначення розмірів премій, надбавок і стимулюючих виплат державним службовцям вимагають нормативного уточнення. Такого висновку дійшло Національне антикорупційне бюро України за результатами аналітичної оцінки інформації про нараховану та виплачену заробітну плату голові та членам НАЗК.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу НАБУ.

Зокрема, виявлено колізії та прогалини в чинному законодавстві, що дозволяють керівництву НАЗК встановлювати собі та членам НАЗК необмежені надбавки, доплати і премії, що суперечить принципам бюджетної системи України.

По-перше, невизначеним є статус голови та членів НАЗК. З одного боку, Закон України "Про запобігання корупції" визначає статус членів НАЗК як державних службовців, з іншого боку, Закон України "Про державну службу" зазначає, що його дія не поширюється на голову і членів НАЗК.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Керівники НАЗК завдяки преміям і надбавкам збільшили свої зарплати в 4 рази

По-друге, в законодавстві немає обмежень щодо максимального розміру встановлення і виплат премій та надбавок керівникам органів виконавчої влади, державних органів і державних службовців.

З одного боку, відповідно до Закону України "Про державну службу", загальний розмір премій, які може отримати державний службовець за рік не може перевищувати 30% фонду його посадового окладу за цей період, а фонд преміювання державного органу встановлюється в розмірі 20% загального фонду посадових окладів. У той же час до 1 січня 2019 року, згідно з пунктами 1 і 14 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про державну службу", керівники державної служби в державному органі в межах економії фонду оплати праці мають право встановлювати державним службовцям премії і додаткові стимулюючі виплати (у відсотках до посадового окладу) за інтенсивність праці без будь-якого обмеження їх розміру.

Також читайте: Корчак про премії членам НАЗК: "Нічого незаконного в наших діях немає"

Результатом зазначеної правової колізії стала ситуація, в якій виявилося можливим нарахувати і виплатити голові та членам НАЗК у липні 2016 року премії в розмірі, який істотно перевищує їхні посадові оклади.

НАБУ направило відповідні пропозиції до Національного агентства України з питань державної служби для усунення зазначених прогалин у законодавстві.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n414583
TUV4SVVYWjBSMEV3VERkU1ozUkhUVEJNU0ZGelEwUlJkSGxFVVhWMFF5c3dXVVJTWnpsREx6QlpZbEpzZEVkVk1GazBka3g1T0hZd1RHWlJjMDVIUVRCTU4xRnpaRWRYTUZsTVVYWmtRM2RKVGtNdk1FeDJVWE5PUjBNd1RFSTRNRXd2VW1kT1F6RXdUSHBTYkhSSFVHWk9RekF3VEZoU1owNURNakJaU0ZGMU9VZEVNRXhpVVhOa1F5c3dURXhTYUhSSFYyWk9RMlF3U2tSUmEyUkRhbVpPUjBnd1RHcFJkbVJES3pCTVRGRjJaRU0wTUV4dmMwbE9SMFF3V1VSU2FqbERNREJNTjFGemRFTXhNRmxpVW1wSWVsRnVaRU5STUVwbVVXMW5QVDA9
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору