EN|RU|UK
 Політика України
  1597  34
Матеріали за темою:

 НАБУ як орган ефективне. Важлива наявність кваліфікованих незалежних суддів, - головний експерт проекту ЄС Аалто

Створення спеціалізованих антикорупційних судів не є панацеєю. Важлива наявність кваліфікованих і таких, які володіють відповідними навиками, незалежних суддів.

Про це в інтерв'ю Цензор.НЕТ розповів головний експерт проекту ЄС "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні" з питань боротьби з корупцією Міка Аалто, який пропрацював багато років антикорупційним прокурором у Фінляндії.

На питання про те, чому багато гучних арештів в Україні так і не закінчуються вироками, він відповів: "Розслідується понад 200 кримінальних проваджень. Близько 30 справ уже направлено до суду. НАБУ як орган ефективне. Але потрібно розмежовувати діяльність НАБУ і боротьбу з корупцією в цілому. Антикорупційна прокуратура перебуває в уразливішому становищі, оскільки вона тісніше пов'язана з судами, саме вони приймають рішення. Я вважаю, що судова система не досить ефективно працює. Потрібні спеціалізовані антикорупційні суди, бо такі злочини мають свої особливості".


Але при цьому Аалто зазначив, що створення спеціалізованих антикорупційних судів не є панацеєю.

"Для мене як прокурора, який займається подібними справами, важлива наявність кваліфікованих і таких, які володіють відповідними навиками, незалежних суддів. Тобто ці судді мають бути достатньо кваліфікованими для слухання справ, в яких задіяні складні фінансові схеми, пов'язані з корупцією", - розповів він.

За його словами, у Фінляндії немає спеціалізованих антикорупційних судів, але є кваліфіковані судді, які розглядають подібні справи.

"На рівні апеляційних судів є спеціальні відділи, в яких працюють судді з досвідом розгляду складних фінансових корупційних справ. Тобто я як прокурор можу бути абсолютно впевненм, що суддя розбирається в деталях, коли я передаю справу до суду", - підкреслив Аалто.


Повне інтерв'ю читайте ТУТ.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n414641
TUV4SVVYWjBSMEV3VERkU1ozUkhUVEJNU0ZGelEwUlJkSGxFVVhWMFF5c3dXVVJTWnpsREx6QlpZbEpzZEVkVk1GazBka3g1T0hZd1RISlJkblJIUVRCWlVGRjJPVWRITUZwaVVtb3plbEZ1WkVOUk1FcElVVzh6ZWxGclRrTTVNRmxNVVhWT1F6WXdURGRTWjA1SFJEQk1MMUpvZEVkWE1FeHVVWFprUTNkSlRrTXZNRmxFVVhaMFF6WXdXVkJTWjA1RGR6QlpURkpuT1VkQk1FeEJQUT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору