EN|RU|UK
 Політика України, Шоу-бізнес
  38828  286

 "Я дивуюся, навіщо деякі власники радіостанцій ставлять кожні 15 хвилин музику мого гурту", - Вакарчук висловився про квоти на україномовні треки

Лідер українського гурту "Океан Ельзи" висловив думку про те, що рішення про введення квот на україномовну музику на радіо вимагає раціонального підходу.

Як передає Цензор.НЕТ, про це Вакарчук висловився на сайті видання "Новое время".


"Ми прекрасно розуміємо, що якщо без підготовки ввести квоти для україномовної музики, це матиме два наслідки: перший - на радіостанціях буде з'являтися українська музика, якість якої буде поступатися західній, і це буде створювати комплекс меншовартості у слухачів. Друге - ті, хто насправді не є великими прихильниками просування україномовного продукту, почнуть цинічно, а інколи навіть саркастично виконувати формальні вимоги, щоб абсурдизувати ці квоти.

Також читайте: Помер всесвітньо відомий канадський співак і поет Леонард Коен

Наприклад, я дивуюся, навіщо деякі власники радіостанцій ставлять кожні 10-15 хвилин музику мого гурту "Океан Ельзи", ніби показуючи цим, що у нас немає іншої музики. Таким чином вони, по-перше, дратують слухачів, адже ніхто не хоче слухати одну й ту саму групу кожні десять хвилин, по-друге ж, висміюють ініціативу щодо квот на україномовну музику в цілому.

Це все є наслідком того, що у нас не збалансовані державні інтереси. Зараз державні чиновники з усієї сили нав'язують квоти, намагаючись якнайшвидше збільшити кількість україномовного продукту і думаючи, що він за рік стане суперякісним і цікавим. Програмних директорів більшості радіостанцій взагалі цікавить лише заробляння грошей, а українську музику як велику національну ідею вони в душі всерйоз не сприймають. Як наслідок, відбувається перетягування канату: одні роблять крок, інші намагаються максимально його знівелювати. Це перетягування канату показує, що в нас немає справжнього внутрішнього консенсусу з цього приводу", -заявляє співак.

,

На його думку, все має бути зовсім інакше.

"Це має бути добровільна згода обох сторін робити все українське популярнішим і кращим.

Читайте також: Положення закону про мовні квоти в ефірі радіо фактично виконуються, - Сюмар

Для цього потрібно, щоб держава, окрім квот, давала українській музичній індустрії більше можливостей проявити себе: це і податкові преференції, і більше вкладання грошей в культуру. Я не маю на увазі державні замовлення. Будуйте зали, зробіть ремонт у будівлях державних підприємств, пов'язаних зі звукозаписом, найміть спеціалістів, працюйте з радіостанціями не як наглядач, а станьте їхніми партнерами. З іншого боку, директори радіостанцій не повинні висміювати квоти. Це має бути спільний рух в одному напрямку."Источник: https://ua.censor.net.ua/n414642
VEhrdlVXdDBRM2N3VEhKUmMwNUhRVEJaWmxKbk9VTTJUSGt2VVhaT1IwUXdUR1pSZFU1RE5qQk1Ramd3V1VSUmMwNURNREJhWWxGMlp6MDk=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вгору