EN|RU|UK
 Політика України
  2072  51
Матеріали за темою:

 У НАБУ має бути право на прослуховування, - головний експерт проекту ЄС Аалто

У Національного антикорупційного бюро України має бути право на прослуховування, щоб при проведенні слідчих дій не було потреби звертатися до зовнішніх структур і не відбувався витік інформації.

Про це в інтерв'ю Цензор.НЕТ розповів головний експерт проекту ЄС "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні" з питань боротьби з корупцією Міка Аалто, який працював багато років антикорупційним прокурором у Фінляндії.

"Наскільки я знаю, загальноєвропейською практикою є те, що немає ніяких винятків і обмежень на прослуховування вищих чинів, крім, можливо, президента, прем'єр-міністра. Може прослуховуватися будь-який чиновник або політик, але при цьому необхідно мати відповідне судове рішення", - розповів експерт.

"Наявність таких функцій у НАБУ дозволило б забезпечити правильний і точний підхід до обробки отриманої інформації, бо потрібно мати фахівців, експертів, які здатні не тільки надати і правильно налаштувати відповідне обладнання, а й потім правильно задокументувати все отримане", - зазначив Аалто.

На його думку, це необхідно для того, щоб пізніше в суді не виникало з приводу самих матеріалів розбіжностей між сторонами справи.


"Не впевнений, що існують технічні можливості, не повідомляючи оператора зв'язку, зчитувати інформацію і прослуховувати зміст розмов. Він, найімовірніше, завжди в курсі. Але оператори не мають права повідомляти про це своєму абоненту. Питання також у тому, в якому обсязі збирається інформація. Прослуховується зміст чи досить лише отримати окремі дані, щоб зрозуміти, кому людина дзвонить частіше і з яких питань. У цих випадках розумніше з точки зору економії ресурсів безпосередньо запросити інформацію в операторів", - сказав експерт.

Що стосується приватних розмов, то, як зазначив Аалто, вони підлягають знищенню і не включаються у матеріали справи. Тому, за його словами, за своє особисте життя політики і чиновники можуть не турбуватися.


Повне інтерв'ю читайте ТУТ.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n414653
TUV4SVVYWjBSMEV3VERkU1ozUkhUVEJNU0ZGelEwUlJkSGxFVVhWMFF5c3dXVVJTWnpsREx6QlpZbEpzZEVkVk1GazBka3g1T0hZd1RISlJkblJIUVRCWlVGRjJPVWRITUZwaVVtb3plbEYyT1VkQk1FdzNVbWRrUXpjd1dWQlNhR1JES3pCTVRGSm5PVU41TUV4RVVYWmtRemt3V1RrNE1Fb3pVV3RPUTFJd1MwMDk=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору