EN|RU|UK
 Політика України
  14073  238

 Мета візитів Яценюка до світових столиць - підтримка України в нових міжнародних умовах, - Данило Лубківський (оновлено)

У понеділок, 14 листопада, розпочинається дводенний робочий візит лідера партії "Народний фронт" Арсенія Яценюка до Берліна.


Як зазначив на своїй сторінці в Фейсбук дипломатичний радник Яценюка Данило Лубківський, "основна мета візитів Арсенія Яценюка і нашої команди до світових столиць - на практиці забезпечувати допомогу Україні та зміцнювати солідарність для протидії російському агресору".

Він нагадав, що за останні півроку відбулися дві зустрічі Арсенія Яценюка з віце-президентом США Джо Байденом у Вашингтоні. У серпні, під час загострення російських провокацій, відбулися переговори з президентом Європейської Ради Дональдом Туском і керівництвом НАТО у Брюсселі. У понеділок - зустріч з Ангелою Меркель. Наприкінці місяця - зустрічі з президентом Європейського парламенту та представниками Європейської Комісії у Брюсселі.

Також читайте: Трамп і Олланд домовилися уточнити позиції щодо Сирії та України, - Reuters

"Вся ця робота підпорядкована одній справі - підтримати Україну, не допустити "втрати" інтересу або малодушної "втоми", мобілізувати друзів", - написав Лубківський.


"У світі є високий рівень поваги і довіри до Яценюка та його урядової команди. Це мусить працювати в інтересах всієї держави. Особливо зараз, коли продовжує формуватися нова міжнародна реальність.

Нідерландське голосування, референдум у Британії про вихід з ЄС, обрання Дональда Трампа Президентом Сполучених Штатів - ці найпомітніші для всіх ознаки нової реальності вже мають і матимуть далі вплив на Україну. У 2017 році - році багатьох важливих виборів - ми можемо побачити нову Європу. Для нас нова реальність не завжди буде прихильною. Багато речей стають непередбачуваними. Чимало загроз відволікатимуть міжнародну увагу від України.

За таких умов нам треба значно посилити зовнішньополітичну активність. Забезпечення та погіршені умови, в яких перебуває національна дипломатія, - часто нікчемні. Це принизливо для багатьох талановитих українських дипломатів. Треба істотно збільшити фінансування системи. І, найважливіше, потрібні нові ідеї та нові люди, потрібен новий настрій.

Нова реальність також змушує до грамотних політичних висновків. Україна не може собі дозволити примножувати невизначеність. Нам потрібна державна, політична та інституційна стабільність - на осяжний період часу - щонайменше два-три роки. Цей час потрібен не як втеча від проблем, а як додаткова можливість для переконливої роботи. І якнайретельніше нам треба берегти довіру із та поміж союзниками.

Саме про це йтиметься і задля цього відбудеться зустріч Яценюка з Ангелою Меркель. Головними темами будуть питання політичної стабільності в Україні, безпековий процес і взаємодія у нових міжнародних умовах. Вагу і значення позиції Ангели Меркель важко переоцінити.

Також читайте: Україна розраховує, що нова адміністрація США збереже прихильність принципам міжнародних відносин і буде протистояти російській агресії, - Яценюк

Лідерська відповідальність, звичайно і насамперед, лежить на Президентові і керівництві держави. Але є й відповідальність усіх національних політичних сил. Ми повинні дотримуватися єдиного порядку денного. Це - спільний захист суверенітету і безпеки. Це - тиск на Росію і протидія агресору. Це - єдність навколо євроатлантичного курсу і водночас єдність у захисті наших інтересів у співпраці з партнерами.

Ми можемо і мусимо здійснювати більш творчу, цікаву і динамічну зовнішню політику. Вона повинна виражатися у різних форматах та розумних ініціативах. Ми повинні виховувати в собі вміння дотримуватися консолідованої позиції. Це - найкраща ознака зрілої державності. Добрим прикладом є тиск, щоб не допустити контроль "Газпрому" над газопроводом OPAL. Добрим прикладом є спільна позиція стосовно безвізового режиму. Нам треба більше спільних і переконливих прикладів. І нам потрібна переконлива розмова не лише з лідерами, а з суспільствами Сполучених Штатів і Європи - робота з тими настроями, які зараз формують нову міжнародну реальність", - зазначив Лубківський.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n414758
VEhrdlVXNU9RekV3V1VSUmRYUkRNVEJNZGxKcVNIcFJjamxIUnpCTVdGRjJaRWRQTUV4d09EQktkbEpuT1VONE1FeHlVbXgwUTNrd1dVaFNhazVETmpCTWFsRjFVMFJSYkU1RGR6Qk1NMUYxVGtNM01FdzBka3c1UTNrd1dtSlJkRGxETkRCWlNqZ3dUQzlSZEdSSFFUQk1XRkYyVGtNck1FeE1VWFZPUXprd1RHZzRNRW96VVhOT1IwRXdURGRSZEU1RE9UQk1hbEYxVTBSU2FFNUhRVEJNTjFGMlpFZERaazVEWkRCYVlsRjJUa014TUZsbVVtZzVRelF3VEROUmMwRTlQUT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вгору