EN|RU|UK
 За кордоном
  5818  86

 Найбільше росіяни побоюються зростання міжнародної напруги та зниження рівня життя, - опитування

Жителів Росії найбільше турбує зростання міжнародної напруги і ймовірність військових конфліктів між країнами.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це свідчать результати опитування, яке провів Всеросійський центр вивчення громадської думки (ВЦВГД).

Індекс, який демонструє рівень побоювань росіян щодо міжнародної напруги, в жовтні злетів до 25 п. (у жовтні 2015 року він дорівнював 20 п., у вересні 2016 року - 11 п.). Нинішнє значення повторює максимум цього року, зафіксований у лютому.

Індекс страхів щодо подорожчання товарів і знецінення заощаджень дійшов до позначки 16 п. (з 11 п.). Рік тому відповідний показник становив 15 п. При цьому страхи зниження доходів у зв'язку зі скороченням зарплати, затримками виплат тощо істотно нижчі: відповідний індекс дорівнює -14 (у вересні він дорівнював -19 п.).

Вперше за останні кілька місяців перейшов у область позитивних значень індекс страхів стосовно зростання злочинності: з -3 до 2 п. Також у жовтні зафіксовано зростання стурбованості щодо внутрішніх заворушень і конфліктів: плюс 5 пунктів, значення індексу -2 п. Росіян більше стали турбувати і проблеми зі здоров'ям: відповідний показник підвищився з -6 до -1 п.

Керівник дослідницьких проектів ВЦВГД Юлія Баскакова прокоментувала дані так: "Рівень нервозності в суспільстві зростає: майже всі страхи стали більш вираженими, ніж місяць тому або рік тому. Успіхи в зовнішній політиці перестали бути анестетиком щодо внутрішніх проблем. Міжнародна обстановка стала одним із головних чинників стресу, що спровоковано цілком реальними подіями - розвитком ситуації в Сирії і загостренням конфронтаційної риторики у відносинах зі США напередодні виборів (йдеться про нагнітання очікувань погіршення відносин у разі обрання Гілларі Клінтон). На цьому тлі посилося і друге за значимістю джерело стресу - подальше зниження рівня життя через зростання цін, знецінення зарплат і заощаджень, зникнення звичних товарів. Після деякої стабілізації влітку, коли рубль зміцнювався, а ціни на продукти сезонно знижувалися, восени підвищення вартості життя знову стає сильним фактором занепокоєння для широких верств населення, насамперед для малозабезпечених і пенсіонерів".

Також читайте: 80% росіян не готові брати участь в акціях протесту, - опитування "Левада-центру". ТАБЛИЦЯ

"Індекс страхів" свідчить, наскільки високою здається росіянам імовірність настання тієї чи іншої проблеми. Він будується на основі питання "Як Ви оцінюєте ймовірність появи таких проблем у Вашому житті?", вимірюється в пунктах і може коливатися в межах від -100 до 100. Відповіді "повністю впевнений, що трапиться" присвоєно коефіцієнт 1, відповіді "думаю, що трапиться "- коефіцієнт 0,5, відповіді "швидше трапиться" - 0,1, відповіді "швидше не трапиться" - (-0,1), відповіді "думаю, не трапиться" - (-0,5), відповіді "повністю упевнений, що не трапиться" - (-1). Що вище значення індексу, то більш вірогідним здається настання проблеми.

Ініціативне всеросійське опитування провели 29-30 жовтня 2016 року в 130 населених пунктах у 46 областях, краях і республіках і 8 федеральних округах Росії. Обсяг вибірки - 1600 осіб. Вибірка репрезентує населення РФ у віці 18 років і старше за статтю, віком, освітою, типом поселення. Вибірка багатоступенева стратифікована, з покроковим відбором домогосподарств, із застосуванням квот на останньому етапі відбору. Для цієї вибірки максимальний розмір похибки (з урахуванням дизайн-ефекту) з імовірністю 95% не перевищує 3,5%. Метод опитування - особисті формалізовані інтерв'ю за місцем проживання респондента.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n414816
TUZsVVVteDBRemt3VEVSUmRtUkhRakJNTjFGemRFTjNTVTVETmpCTVJGSm5kRU4zTUZsSVVtZDBSMEV3VERkU2FFNURkMGxPUjBSSlRrZEJNRXczVW1ka1IxY3dXbU4yVEhrNGRqQk1URkpzZEVNMU1Fd3pVWE5JZWxGMWRFZEJNRXhxVVhRNVEzZG1Ua01yTUV3dlVYVk9SME13V1ZCUmMzUkRkekJNTTFGMlpFZFFaazVIUWpCWlRGSm5Ua04zTUZsVlBRPT0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору