EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  2949  15

 Україна розраховує на принципову позицію Швеції щодо газопроводів OPAL і "Північний потік-2": це політично мотивовані проекти, - Порошенко

Президент Петро Порошенко зазначає, що відносини між Україною і Швецією зараз на найвищому рівні і відзначає інтенсивний і ефективний характер контактів і взаємодії між керівництвом України і Швеції та парламентарями обох країн.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу глави Української держави.

Президент подякував уряду Швеції за значну допомогу в реалізації реформ в Україні, особливо підкреслив роль цієї країни в реформуванні сектору енергетики та впровадження енергозберігаючих технологій, підтримці в проведенні антикорупційних реформ, децентралізації та інших сферах.

"Швеція є нашим надійним партнером і другом", - сказав Петро Порошенко під час спільної прес-конференції з Прем'єр-міністром Швеції Стефаном Льовеном.

Глава Української держави підкреслив, що Швеція демонструє таку позицію не лише на двосторонньому рівні, а й підтримує Україну в багатьох міжнародних організаціях, зокрема в Раді Європейського Союзу, Європейському Парламенті.
Петро Порошенко також наголосив на важливій ролі шведських депутатів в різних міжнародних парламентських об'єднаннях, зокрема в Парламентській Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), Парламентській Асамблеї Організації з безпеки та співробітництву в Європі (ПА ОБСЄ) та в інших організаціях.

Читайте також: Ми не бачимо ніяких підтверджень прогресу у виконанні Мінських домовленостей хоча б в одній зі сфер. Санкції проти Росії мають залишатися, - Порошенко

Президент зазначив, що Україна також розраховує на принципову позицію Швеції щодо проектів ОПАЛ та Північний потік-2. "Оскільки, це є політично вмотивований проект, який немає жодного економічного змісту. І в цій ситуації відкрита дискусія була б дуже ефективною для нас", - зауважив він.

Президент подякував шведським партнерам та Прем'єр-міністру Швеції за сильну підтримку України Швецією та шведським урядом. "Я абсолютно переконаний, що мій візит продемонструє результати нашого партнерства та дозволить досягти нових домовленостей у сферах дипломатичної, політичної, економічної та культурної співпраці", - підкреслив Глава держави.
В свою чергу, Прем'єр-міністр Швеції наголосив, що його країна визнає та вітає реформи, які вже були зроблені. "За ці два роки Ви зробили більше, ніж за два десятиліття з початку незалежності України. Але ми також не повинні забувати, що ще багато важливих реформ треба впровадити",- сказав Стефан Льовен.

Він також підкреслив, що "в ці важкі часи випробувань Швеція стоїть пліч-о-пліч з Україною". "Сьогодні ми обговорили шляхи подальшої підтримки України в її реформах: боротьбі з корупцією, укріпленні верховенства права, децентралізації, а також реформі енергозбереження", - сказав голова шведського уряду.

Також читайте: Було б ефективніше, якби санкції ЄС проти Росії було введено не на 6 місяців, а на рік, - Порошенко

Нагадаємо, 26 жовтня Єврокомісія вирішила концерну "Газпром" збільшення завантаження газопроводу OPAL. Газопровід OPAL протяжністю 470 км, дає можливість транспортувати газ від німецької частини узбережжя Балтійського моря до кордону з Чехією. Таким чином OPAL з'єднує газопровід Nord Stream з споживачами російського газу в Центральній і Східній Європі, минаючи Україну.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n414903
VEhrdlVXNDVReXN3V1VSUmRuUkhTVEJNV0ZGMlpFTTJNRXcwZGt3NVEza3dXbUpSZERsRE5EQlpTamd3VEZCUmMwNURNekJNTjFGMk9VZEJNRXczVVhOMFIxY3dURkk0TUVvdlVteDBRM2t3VEROU2JIUkhTREJNTTFGMVRrTTFTVTVETHpCTU4xSm5kRWRYTUV4d09GUXhRa0pVU0hwUmNVNURlVEJNV0ZKb2RFZFhNRms0UFE9PQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору