EN|RU|UK
 За кордоном
  28312  102

 Гаазький трибунал не виправдав покладених на нього сподівань, - МЗС РФ

Росія відмовилася визнавати Римський статут Міжнародного кримінального суду (МКС), відомого також як Гаазький трибунал, тому, що не має довіри до цього органу.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це йдеться в заяві Міністерства закордонних справ РФ.

"Росія голосувала за ухвалення Римського статуту і підписала його 13 вересня 2000 року. З МКС - першим постійно діючим органом міжнародної кримінальної юстиції - були тісно пов'язані очікування міжнародної спільноти у справі боротьби з безкарністю в контексті загальних зусиль з підтримання міжнародного миру і безпеки, врегулювання існуючих конфліктів і запобігання нових вогнищ напруженості. На жаль, суд не виправдав покладених на нього сподівань і не став справді незалежним, авторитетним органом міжнародного правосуддя. У принциповому плані на різних майданчиках, серед іншого в Генеральній Асамблеї і Раді Безпеки ООН, відзначалася неефективна і одностороння робота суду в рамках розслідуваних ним справ", - зазначають у відомстві.

"Росію не може не турбувати і ставлення МКС до подій серпня 2008 року. Напад режиму Міхеіла Саакашвілі на мирний Цхінвалі, вбивство російських миротворців породило з боку МКС звинувачення на адресу південноосетинських ополченців і російських військовослужбовців. Евентуально ж розслідування дій і наказів грузинських посадовців цілеспрямовано віддано на розсуд грузинського правосуддя і залишається поза фокусом уваги прокуратури МКС. Подібний поворот говорить сам за себе", - йдеться в заяві.

"У таких умовах навряд чи можна говорити про довіру до Міжнародного кримінального суду. Ухвалене Російською Федерацією рішення не стати учасником Статуту МКС, або, іншими словами, відкликати підпис під цим документом, тягне правові наслідки, передбачені Віденською конвенцією про право міжнародних договорів 1969 року", - додав МЗС РФ.

Нагадаємо, 16 листопада президент Росії Володимир Путін підписав розпорядження "Про намір Російської Федерації не стати учасником Римського статуту Міжнародного кримінального суду".

Источник: https://ua.censor.net.ua/n415250
VEhrdlVXOU9RelF3VEhwU1oyUkhUVEJNY2xGMVRrTTFTVTVIUWpCWlRGRnpUa2RETUZsUVVtZHBPSFl3V1VSUmRuUkRNekJaU0ZGMU9VZFhNRXhVVW1jNVEza3dURVJSZG1SRE9UQlpPVGd3U2xCUmMwNURkekJNWmxKcVRrTTJNRXhxVVhWVFJGSm5kRWRCTUV4cVVYTmtSMFF3VEROUmMwNUROMlpPUTJNd1NtWlJiMU5FVVc5T1EydG1Ua05VTUZsRVVtYzVRek13V21KU2FqTjZVVzlPUXlzd1dVaFNiSFJIVUE9PQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору