EN|RU|UK
 Політика України
  4999  33

 Правозахисники передали до Гаазького суду докази злочинів Росії в окупованому Криму

Представники організації "Міжнародне партнерство з прав людини" (International Partnership for Human Rights (IPHR) зібрали і передали в Міжнародний кримінальний суд у Гаазі звіт із доказами злочинів проти людяності на території анексованого Росією Криму.

Звіт "Міжнародні злочину в Криму: оцінка двох з половиною років російської окупації" презентовано 17 листопада в Києві, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Крим.Реалії.

Правозахисники включили в документ факти семи вбивств, 15 насильницьких зникнень, дані про 90 незаконних арештів, 39 випадки катувань, а також інформацію про заволодіння власністю державною і приватною, факти про знищення культурних цінностей і силоміць переміщених людей (60 тисяч осіб - за оцінками IPHR) .

Як розповіла директор IPHR Бріджит Дюфур, дані збирали польові групи, яким доводилося працювати в атмосфері тиску і страху на території Криму, крім того, до звіту були включені результати роботи ЗМІ, дані комісара з прав людини, інформація ОБСЄ.

"Важливо те, що ці злочини широкомасштабні, систематичні, вони не випадкові, у них є патерн. Саме тому вчора нами були комуніковані докази в Міжнародний кримінальний суд, згідно зі статтею 15 Римського статуту. Для тих жертв, історії яких зібрані в цьому звіті, ми хочемо справедливості, ми хочемо покарання злочинців і особливо ми хочемо боротися з безкарністю", - зазначила вона.

Юрист, менеджер проектів IPHR Симон Папуашвілі нагадав, що за період анексії Криму за всі ці злочини не було покарано жодної людини. "Ми хочемо змусити Міжнародний кримінальний суд провести розслідування, яке призведе до звинувачення йарештів високопоставлених осіб Російської Федерації", - наполіг Папуашвілі.

Правозахисники зазначили, що розгляд справ у Міжнародному кримінальному суді - процес тривалий. На прикладі розгляду агресії в Грузії, від роботи департаменту попереднього розгляду (мета якого визначити чи є зазначені злочини сферою Римського статуту) до самого процесу пройшло 8 років. У випадку з Україною юристи дають більш оптимістичний прогноз - до трьох років.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n415424
TUZsRVVYUmtReTh3V1VSUmRHUkhRakJhWWxKc2VVUlJjMmxFVVhaMFF6WXdXVkJSZGpsREt6Qk1URkZ6VGtNNU1FdzNVWFpPUjBSSlRrTTJNRmxFVVhWT1F6Z3dXVTEyVEhrNGRqQk1OMUYxZEVkRU1Fd3ZVWE5PUjBjd1dtSlNhak42VVhZNVIwRXdURVJSYzNSRGQwbE9RemN3V1RkUmRFNUROREJNTTFGMVNIcFNaMDVETVRCTUwxSm5Ua014TUZsSVVteDBSMWhtVGtOVU1FeEVVWE5PUXpNd1dYcFJkWFJETkRCTWEyY3dXVXhTWjA1RE5EQk1TRkpuT1VNNU1FeEVVWFV6ZWxGMk9VZEJNRXhFVVhOMFF5c3dUR1pSYzA1SFJqQk1hbEpuWkVNNU1FeHFVWFYwUXpSbVRrTmhNRmxFVVhWT1F6aG1Ua05uTUV3M1VtZGtSMWN3V1RnOQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору