EN|RU|UK
 Політика України
  5944  71

 Заступник голови Регламентного комітету ВР про справу Новинського: "Нас повинні переконати, що це злочин"

Коментуючи вчорашнє засідання регламентного комітету, перший заступник голови комітету Павло Пинзеник назвав сумнівними претензії колег і Генерального прокурора.

Про це він повідомив у коментарі журналісту одного з телеканалів, передає 112.

"Що стосується "справи Новинського", то невдоволення кількох депутатів і заява Генпрокурора - це політика, а не процедура. Мені взагалі здається, що зараз на кожну проблему в країні нам будуть пропонувати посадити по одному депутату. Є проблеми з тарифами - посадімо 2 депутатів, є проблеми з рейтингом у Генпрокуратури - ще когось посадвмо. У нас так скоро закінчаться депутати, і тоді доведеться пояснювати народу, що справа, може, все-таки в регуляторах, прокуратурі і так далі...", - прокоментував ситуацію депутат.

Відповідаючи на питання журналістів, чи може ВР голосувати за зняття депутатської недоторканності без резолюції Регламентного Комітету, Павло Пинзеник зазначив: "За процедурою - ні, але ВР в принципі може все, хоча судові інстанції з цим навряд чи погодяться". Також заступник голови Регламентного Комітету повідомив про подальшу долю розгляду цього питання в Комітеті: "Ми відправили Генпрокуратурі наші зауваження щодо процедури, далі вони повинні на них відповісти, і ми повернемося до розгляду подання. Питання не знято".

Говорячи про своє особисте ставлення до цього питання, Павло Пинзеник зазначив, що можливо він би і хотів, щоб Генпрокуратура надала реальні докази причетності Вадима Новинського до кримінальних злочинів, але мова йде про те, що надані відомості не мають до цього ніякого стосунку і тільки відволікають громадську думку від більш важливих питань.

"Депутатський імунітет - це не власність депутата або ВР, це конституційна норма, яка забезпечує нашу незалежність, в тому числі від Генпрокурора, діяльність якого ми контролюємо і якщо ми будемо ось так на емоціях підписувати все, що вони нам надсилають, то тоді замінімо парламент на Генпрокуратуру", - заявив заступник голови Регламентного Комітету. Також він засудив політичні демарші депутатів від "Самопомочі", які Комітет звинуватили в заангажованості.

"Вражає при цьому, що Генпрокуратура не має жодних задокументованих претензій до "замовника" цих злочинів - Януковича, проте "полює" на депутата Новинського. Далі, Генеральний прокурор заявляє, що безпосередніх виконавців злочину він вважає притягати до відповідальності недоцільним. Нам би хотілося пояснень, щоб ми зрозуміли - йдеться дійсно про злочини, а не про переслідування Новинського, Іванова, Петрова, Сидорова... Я вважаю, що Генпрокуратура тут не просто не допрацювала, а набагато гірше", - підсумував депутат.


Источник: https://ua.censor.net.ua/n415435
VEhrdlVXNWtReXN3VEV4UmRVNURPVEJaU0ZKcVRrTTJNRXhxVVhWWWVsRnVPVU0wTUV3elVYUTVRekV3VEROUmRVNUROa2xPUTJZd1RFUlJjM1JETnpCTU5IWk1kejA5
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору