EN|RU|UK
 Політика України
  19514  79

 Резолюція ООН забороняє призивати мешканців Криму в збройні сили країни-окупанта, - Клімкін. ВIДЕО

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін звертає увагу на те, що в резолюції "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)", ухваленої третім комітетом Генасамблеї ООН, йдеться і про заборону призову до збройних сил країни-окупанта.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це Клімкін заявив під час години запитань до уряду на пленарному засіданні Верховної Ради в п'ятницю в Києві.
...
"Хочу окремо оголосити, оскільки це якось не пройшло в наших ЗМІ, що резолюція заявляє про заборону призову в збройні сили країни-окупанта на окупованій території", - розповів Клімкін.

Він також нагадав, що резолюція закликає країну-окупанта відповідно до міжнародного права гарантувати безперешкодний доступ до окупованого Криму міжнародним правозахисним організаціям.

За словами міністра, Україна продовжить роботу над тим, щоб резолюцію було схвалено Генасамблеєю ООН.

"Зараз працюватимемо над тим, щоб цю резолюцію було схвалено Генеральною асамблеєю ООН, але реально у нас є дуже чіткий політичний меседж, дуже чітке послання щодо того, що Росія зробила і робить на території окупованого Криму", - сказав П. Клімкін.

Смотрите на "Цензор.НЕТ: Впервые на международном уровне Россию признали оккупационной властью в Крыму, - Порошенко о резолюции ООН. ВИДЕО

Як повідомляли, 15 листопада Генасамблея ООН шляхом голосування затвердила резолюцію про права людини в Криму "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)", ініційовану Україною. На підтримку документа виступили 73 держави, проти голосували 23, 76 утрималися. Співавторами української резолюції є 41 держава-член ООН.

Уперше в офіційних документах ООН РФ визнано державою-окупантом, а Автономну Республіку Крим та місто Севастополь тимчасово окупованою територією. Крім того, у резолюції підтверджено територіальну цілісність України і невизнання анексії українського півострова.

Документ також закликає Росію надати міжнародним правозахисним механізмам, насамперед Місії ООН з моніторингу за дотриманням прав людини в Україні, безперешкодний доступ до Криму для забезпечення моніторингу ситуації з правами людини, а також просить управління верховного комісара ООН з прав людини підготувати окремий тематичний звіт щодо ситуації на півострові.

У грудні 2016 року заплановано затвердження ухваленої резолюції на пленарному засіданні Генасамблеї ООН.
Источник: https://ua.censor.net.ua/v415542
TUV3M1VYVjBSMFF3VEM5UmRuUkRlVEJNUkZGMlpFZFhTVTVIUXpCTVdGSm5Ua00wTUZsTVVYWjBSMEV3V21KU2JIbEJkRWxPUXpZd1dVUlJkVTVET0VsT1IxZEpUa013TUV3M1VYWmtRM2d3VEVSU1oxTTRkakJLY2xGMU9VZFhNRXg2VVhWMFIxY3dUREIyVERsSFFUQk1XRkYwT1VNck1FeDJVbXAwUjBjd1dtSlNhak42VVc1T1ExZ3dTMFk0TUVvM1VXNTBRMlJtVGtOaE1GbEVVWFZPUXpobVRrTm5NRXczVW1ka1IxY3dXVGc5
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору