EN|RU|UK
 Політика України
  6163  142

 Нацрада з телерадіомовлення призначила позапланові перевірки ТРК "Шансон", "Kiss FM", "Ретро ФМ" і "M FM" через недотримання норм закону про мовні квоти

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення призначила позапланові перевірки мовників ТОВ "Телерадіокомпанія "Шансон", КК "ТІР "ЮТАР" (мовить під логотипом "Kiss FM"), ТОВ "Телерадіокомпанія" НБМ-Радіо "(мовить під логотипом "Ретро ФМ", всі - Київ), а також ТОВ "Радіо "Нова Хвиля" (мовить під логотипом "М FM", Харків) у зв'язку з порушеннями закону про виконання квот на обсяг пісень і ведення ефіру українською мовою.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу Нацради з питань телебачення і радіомовлення.

"18 листопада Національна рада розглянула перші результати моніторингу ефірів радіостанцій стосовно дотримання ними вимог закону, яким визначена обов'язкова частка звучання в ефірі пісень українською мовою. Загальнонаціональним телерадіокомпаніям «Шансон» («Радио Шансон»), «НБМ-РАДІО» («Ретро ФM»), «Телебачення і радіомовлення «Ютар» («KISS FM») і «Радіо «Нова хвиля» («M FM») із м. Харкова призначено позапланові перевірки", - сказано в повідомленні.


Моніторингом регуляторного органу від 8 листопада зафіксовано, що в ефірі "Радіо Шансон" частка пісень українською мовою становила 21%.

9 листопада в ефірі "Ретро ФM" в проміжку часу з 15.00 до 22.00 частка пісень українською мовою становила 24% загального обсягу пісень.

"KISS FM", за даними моніторингу від 9 листопада, транслював 21% пісень українською мовою, частка цих творів у проміжку часу з 07.00 до 14.00 становила 24%, а в проміжку часу з 15.00 до 22.00 - 22%.

Харківська радіостанція "M FM" 9 листопада транслювала лише 3% україномовних пісень у проміжку часу між 15.00 і 22.00. Крім того, частка ведення передач українською мовою становила 21%.

"Таким чином, у діяльності радіостанцій зафіксовано ознаки порушення частини другої статті 9 (щодо частки україномовних пісень) і частини п'ятої статті 9 (щодо мови ведення передач) Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Відповідні норми закону передбачають, що частка пісень державною мовою в ефірі радіостанцій упродовж першого року після набуття чинності законодавчими новелами має становити 25% у проміжках часу між 07.00 та 14.00 і між 15.00 та 22.00. А частка ведення передач українською мовою має становити не менше як 50%", - підкреслили в Нацраді .

язык радио украинский

Результати моніторингу дотримання загальнонаціональними радіостанціями частки україномовних пісень в ефірі, оприлюднені Нацрадою з ТРМ. Источник: https://ua.censor.net.ua/n415550
VEhrNGRrdzVSMEV3VEVSUmRFNUhWekJNTlRnd1dWQlJkWFJIUVRCTVJGSnNPVU01TUZsSVVtcE9Rell3VEVGbk1FeDZVWFowUTNrd1RFSTRNRXg2VVhaMFEza3dURUk0TUVvelVYTk9SMGN3V1VSUmMwNURNREJNUW1Zd1MweFJiMDVEWXc9PQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору