EN|RU|UK
 Політика України
  13070  49

 Горбатюка не цікавить фактаж щодо підпалу Будинку профспілок, він хоче, щоб я "здав" свої джерела, - Москаль про майбутній допит у справі Майдану. ДОКУМЕНТ

5 грудня голова Закарпатської обласної державної адміністрації (ОДА) Геннадій Москаль приїде на допит у Генеральну прокуратуру України (ГПУ), але просить повідомити громадськості "хоч про якісь реальні результати" слідства у справі подій під час Революції Гідності.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на сайт глави Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадія Москаля.


"Згідно з порядком Генеральної прокуратури України, допит Геннадія Москаля у справі про злочини під час Революції Гідності призначений на 5 грудня 2016 року (документ див. нижче). "У зв'язку з цим мені незрозумілі претензії, які висловлює на мою адресу керівник департаменту розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк", - заявив Москаль.

"Горбатюк щодня з'являється на телебаченні, ходить із одного телеканалу на інший і каже, що все пропало, бо немає Москаля. То у мене питання: а коли він займається, власне, розслідуванням? Де результати кримінальних проваджень щодо грубих злочинів в Україні періоду Революції Гідності? Кого затримали? Кому нарешті оголосили судовий вирок? Адже минуло вже три роки після тих трагічних подій!" - зазначив очільник Закарпаття.


"Тимчасова слідча комісія Верховної Ради (ТСК), яку я очолював, будучи народним депутатом, ще у квітні 2014 року передала в Генпрокуратуру свої матеріали. Результати роботи ТСК були розбиті на 24 епізоди, у 22-х є чіткі висновки, а в інших 2-х ми не знайшли доказів, чи був склад злочину. Є епізоди дуже прості для розслідування, їх може довести до суду навіть першокурсник юридичного факультету. Наприклад, щодо зупинки станцій метрополітену 18 січня 2014 року. Київське метро за всю історію зупиняли двічі: вперше під час війни, а другий раз під час Революції Гідності. Надаю нижче відповідний звіт ТСК. За ним давно мали бути засуджені винні, а насправді до сих пір нічого не зроблено. То, напевно, треба взятися нарешті за роботу, а не ходити на телеканали і говорити, що не прийшов Москаль, тому слідство зупинилося. Мене викликають на допит щодо підпалу Будинку профспілок 19 лютого 2014 року. Детальний звіт за цим злочином ТСК направила у ГПУ ще 15 травня 2014 року (сам документ наводиться нижче). Там все чітко розписано, наведені конкретні прізвища силовиків, які на час передачі звіту ТСК у Генпрокуратуру ще перебували в Україні. І кого з них затримали і засудили? Нікого! Доповідаю пану Горбатюку, що я на відміну від нього особисто був на Майдані від початку і до кінця, профспілки не палив, сам ледве врятувався звідти 19 лютого. А спалений будинок досі стоїть у центрі Києва, як символ бездіяльності слідства. 5 грудня я приїду на допит, але прошу повідомити громадськості хоч якісь реальні результати слідства. Інакше до третьої річниці Революції Гідності почну оприлюднити матеріали ТСК, які покажуть, що слідство фактично нічого не зробило", - пригрозив Москаль.

"Головне те, що Горбатюка не цікавить фактаж щодо підпалу Будинку профспілок, він хоче, щоб я "здав" свої джерела інформації. Однак повідомляю, що, по-перше, народний депутат (а я очолював ТСК саме в цьому статусі) згідно із законом має право не розкривати джерела інформації. По-друге, жоден оперативник ніколи не здасть людей, які надають йому інсайдерську інформацію. А якщо здасть, то гріш йому ціна! Ще раз повторюю, що ТСК дала відповіді на всі питання щодо злочинів під час Революції Гідності. І якщо до цих пір немає результатів, то тут питання до слідства. Хочу нагадати, що Горбатюк у 2004 році розслідував інспіровану кримінальну справу проти опозиціонера Давида Жванії, в 2011 році під безпосереднім керівництвом Рената Кузьміна вів кримінальну справу проти Юлії Тимошенко, а під час Революції Гідності, коли всі свідомі громадяни стояли на Майдані Незалежності, працював у Генпрокуратурі Пшонки. То, може, претензії, чому до цих пір ніхто зі злочинців не засуджений, потрібно висувати йому, а не мені?" - резюмував Москаль.

Читайте також: "Коли Луценко прийшов на посаду генерального прокурора, я відразу ж вручив йому пакет документів про тиск на мене з боку попереднього керівництва", - Горбатюк

майдан москаль горбатюк

майдан москаль горбатюк

майдан москаль горбатюк

майдан москаль горбатюк

майдан москаль горбатюк

Источник: https://ua.censor.net.ua/p415760
TUZsRVVYWjBRek13V1VoUmRUbEhWekJNVkZKbk9VTjVNRXhFVVhaa1F6a3dXVGhuTUV4bVVYVTVReXN3V1daUmRVNURPVEJhWWxGemFVUlJkbVJEZDBsT1F6Z3dURVJSZFdSRE1EQk1SRkYyWkVkWFRIa3ZVVzVPUXlzd1dVaFJkWFJEZHpCTWRsSnFRemgyTUV4VVVYWjBReTh3VEdwU1oyNTZVV2hPUTNrd1dVUlJkblJET0RCTVJGRjFaRU13TUV4RVVYWlllbEZyT1VObU1FdE9PREJNZWxGelRrTTFNRXhVVVhOT1F6az0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору