EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  6929  73

 Через конфлікт на Донбасі 160 тис. українців приїхали до Білорусі, з них 2 тис. просять притулку, - комісар ООН у справах біженців

Приблизно 2 тис. громадян України звернулися за отриманням притулку в Білорусі у зв'язку з російською агресією на сході України.

Про це повідомив представник Управління Верховного комісара ООН у справах біженців у Республіці Білорусь Жан Ів Бушарді, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Захід.


"Відомо, що Білорусь традиційно приймає на своїй території біженців із різних країн. Донедавна їхня кількість на території вашої держави було незначною. Однак у зв'язку з конфліктом на сході України близько 160 тис. громадян цієї країни приїхали до Білорусі. З них близько 2 тис. звернулися за наданням притулку", - сказав Ж.І.Бушарді.

Він додав, що, крім українців, у Білорусь приїжджають громадяни Сирії, які також рятуються від війни і звертаються за притулком.

"Якщо порівняти кількість прийнятих біженців із вашим населенням, то можна зробити висновок, що Білорусь несе істотний тягар, приймаючи і допомагаючи їм", - зазначив представник Управління Верховного комісара ООН у справах біженців.

Ж.І.Бушарді також поінформував, що його управління цієї осені проводить дослідження, аби з'ясувати рівень толерантності білорусів до біженців. Опитали 1,5 тис. громадян країни різної статі, віку та соціального статусу.


"І ось що нам вдалося з'ясувати. По-перше, опитані люди розділяють поняття економічних мігрантів і біженців. По-друге, вони загалом нейтрально до них ставляться. Тобто, з одного боку, не можна сказати, що білоруси їх підтримують, але, з іншого, не виявляють якихось негативних реакцій", - сказав Ж.І. Бушарді.

Він зауважив, що в Білорусі простежується така ж тенденція, що і в країнах Європи: люди охочіше наймають біженців однієї з ними культури, ніж тих, хто приїхав із "іншої цивілізації".
Источник: https://ua.censor.net.ua/n415782
TUV4RVVYTTVSMEV3VEZoU1oyUkhWekJaT0djd1dVUlJkblJIUWpCYVlsSnNlVVJSZGpsSFFUQk1OMUpuZEVNMFNVNUhSREJNY2xKblRrTjNNRnBtVVhaa1F6Uk1lUzlSYmpsREt6QlpSRkYyZEVkSk1FeFlVWFprUXpZd1REVTRNRXd2VVhSa1IwRXdURmhTWjJSRE1UQk1kbEYwWkVNNU1GbGlVbXhwT0hZd1RFaFNiSFJETWpCTVdGRjJaRWRITUZwYU9EQk1lbEpzZEVONk1GbEVVWE5PUjBjd1dtSlNhak42VVc1MFEyVXdTakU0TUVwSVVteDBRemN3VERkU1owNUhSREJaU0ZKcVNIcFJiRTVES3pCTU0xRnpaRU4zTUZsRlBRPT0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору