EN|RU|UK
 За кордоном
  32180  120

 "Треба, щоб у Придністров'ї зрозуміли, що другого Калінінграда з них не вийде. Незалежність ніхто не визнає" - Додон

Обраний президент Молдови Ігор Додон запропонував план щодо вирішення проблеми Придністров'я і заявив про готовність зустрітися з майбутнім "президентом" невизнаної республіки.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Интерфакс.

"Я думаю, що у нас зараз є історичний шанс цю проблему вирішити, вперше за останні 20 років. Після появи цієї проблеми. Чому я так думаю? Я думаю, що і Росії, і Заходу потрібні хороші приклади. Мені здається, що було б непогано показати всім, як можна вирішувати певні заморожені конфлікти. Я думаю, що Придністров'я може бути таким прикладом. Тому ми будемо дуже гнучкими у вирішенні цієї проблеми, ми будемо дуже відкриті. Я готовий у січні поїхати в Тирасполь на зустріч з майбутнім (вибори в грудні) президентом Придністров'я", - заявив Додон.

"Я пропоную вирішувати проблему в три етапи. На першому домовитися, причому на двосторонній основі: ми і лівий берег. Ми самі повинні віднайти принципи політичного врегулювання. Я їх вже відчуваю. Прикладом може стати Гагаузія. У своєму законі вони записали, що якщо Молдова втрачає державність, у них є право на самовизначення. Я думаю, що це може бути правильним і для Придністров'я", - зазначив президент Молдови.

"Друге, що їх хвилює: щоб Молдова не вступала в НАТО. Поставимо і цей пункт в угоду. Причому підкреслимо, що якщо раптом у Кишиневі хтось надумає вступати в цю організацію, то Придністров'я, як і Гагаузія мають право на самовизначення. Це базові положення. Значить ми спочатку повинні самі принципово про це домовитися. Самі, без посередників, без кого б то не було. Треба, щоб у Придністров'ї зрозуміли, що другого Калінінграда з них не вийде. Незалежність ніхто не визнає. Залишається вирішити цю проблему. Її вирішимо, а потім зможемо перейти до вирішення інших проблем, серед іншого економічних, соціальних, проблеми боргів. Їх буде багато. Але ось концептуально є три-чотири пункти, за якими ми повинні домовитися. Домовилися, і тоді пропонуємо цю сторінку для обговорення у форматі "п'ять плюс два" - дорогі наші партнери - Росія, ЄС, Сполучені Штати, ОБСЄ, Україна: дайте вашу думку. І потім розпочнемо наступний етап", - вважає Додон.

"Тоді зможемо провести референдум на лівому і правому березі за новою спільною Конституцію. І рухатися вперед. Я дуже сподіваюся, що протягом мого мандату за цими трьома етапами ми зможемо просунутися вперед. У всякому разі, з мого боку буде повна відкритість", - зазначив президент Молдови.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n415891
VEhrdlVXeE9ReXN3VEZSUmRuUkRPVXg1TDFGdVRrTXJNRXgyVVhST1F5c3dURXhSYzBoNlVXNDVSMEV3VEdwUmRFNURPVEJhWWxKblpFZERNRmxFVVhaMFEzbEtPVWRR
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору