EN|RU|UK
 Політика України
  19311  59

 Росія про створення в Хорватії робочої групи зі співпраці з Україною: "Цей крок викликає серйозну стурбованість"

Росія стурбована створенням при уряді Хорватії робочої групи зі співпраці з Україною.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це йдеться в заяві Міністерства закордонних справ (МЗС) РФ.

"Звернули увагу на інформацію про створення на днях при уряді Хорватії робочої групи зі співпраці з Україною, в коло завдань якої передбачається включити передачу Києву хорватського досвіду "мирної реінтеграції окупованих територій", нібито застосовуваного до Донецька і Луганська. Цей крок, офіційно підтверджений головою уряду Хорватії Андрієм Пленковичем у ході візиту до Києва 21 листопада ц.р., викликає серйозну стурбованість", - зазначає відомство.

"Нова паралельна структура буде як мінімум відволікати увагу київської влади від роботи, яка і без того буксує, зі всеосяжного виконання своїх зобов'язань у рамках Мінських домовленостей. Останні ж є - і це неодноразово підтверджено в "нормандському" форматі - безальтернативною основою врегулювання внутрішньоукраїнської кризи. Саме на всілякому сприянні поступальній реалізації мінського "Комплексу заходів" повинні, на наш погляд, бути сфокусовані зусилля всіх відповідальних представників міжнародної спільноти ", - підкреслив МЗС РФ.

"Не менше питань породжує прагнення Загреба поділитися з Києвом власними напрацюваннями на ниві побудови миру. Тим більше, що воно анонсовано на тлі домовленостей про активізацію хорватсько-української військово-технічної співпраці. Добре відомо, якими жертвами і вимушеним виходом із Хорватії близько 250 тисяч сербів, які постійно там проживали, обійшлися масштабні військові операції "Блискавка" і "Буря" в 1995 році. Переконані, що поради іноземних "консультантів", здатні створити у київської влади небезпечну ілюзію допустимості на Донбасі силових сценаріїв, які аж ніяк не сприятимуть зміцненню безпеки на Південному Сході України", - сказано в заяві.

"А вже згадка в порядку хорватської робочої групи теми Криму зовсім абсурдна. Хотіли б укотре нагадати, що возз'єднання Республіки Крим і Севастополя з Російською Федерацією відбулося на підставі вільного і легітимного волевиявлення кримчан. Це питання закрите", - підкреслює відомство.

"Закликаємо Загреб замість безперспективних міркувань з цього приводу активніше вирішувати хронічні внутрішні проблеми, пов'язані з правами сербів та інших національних меншин у Хорватії", - додали в міністерстві.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n416151
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
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору