EN|RU|UK
 Політика України
  8372  79
Матеріали за темою:

 Близько 1 млн протипіхотних мін ПФМ-1 знищили в Павлограді в рамках проекту НАТО з демілітаризації

23 листопада в м. Павлоград Дніпропетровської області відбулася ліквідація протипіхотних мін ПФМ-1С (міни з пристроєм самоліквідації), яка здійснюється в Україні як елемент проекту з утилізації звичайних боєприпасів, стрілецької зброї та легких озброєнь і протипіхотних мін типу ПФМ-1.

Про це Цензор.НЕТ повідомили в прес-службі Міноборони України.

Елемент ПФМ був доданий до проекту демілітаризації на прохання України з метою підтримки нашої держави у виконанні нею своїх зобов'язань щодо Оттавської конвенції.

Беручи до уваги поточні можливості й потужності та об'єми фінансування, проект спрямований на підтримку України в знищенні 3 мільйонів мін.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": СБУ затримала двох військовослужбовців на продажу викрадених з частини боєприпасів. ФОТОрепортаж

У січні 2012 року Верховною Радою України був прийнятий Закон України про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та організацією НАТО з технічного обслуговування і постачання (NAMSO) про демілітаризацію стрілецької зброї і легких озброєнь, звичайних боєприпасів та протипіхотних мін типу ПФМ-1.

У лютому 2013 року було підписано Рамкову угоду щодо знищення протипіхотних мін ПФМ-1 між Агенцією НАТО з підтримки та постачання (NSPA), МОУ України та Павлоградським хімічним заводом. За короткий період було знищено 332 352 мін.

В грудні 2014 року між NSPA та ЄС було підписано Угоду про дотацію Євросоюзом у розмірі 1,8 M євро в проект зі знищення протипіхотних мін ПФМ-1.

24 вересня 2015 року NSPA підписало додаткову угоду (ДУ) до існуючої Рамкової угоди щодо знищення протипіхотних мін ПФМ-1 про зміну/збільшення загальної вартості до 3.689 м євро. В цій угоді відображено узгоджену зміну розподілу витрат (1,08 євро для Проекту від НАТО і 0,25 євро -від України за міну) і збільшення в кількості від 3 млн протипіхотних мін ПФМ до 3,33 млн.

Контрактор, Павлоградський хімічний завод, був підтриманий Норвегією на двосторонній основі: Норвегія надала фінансову допомогу для модернізації інсеніратору для знищення мін ПФМ-1 на Павлоградському хімічному заводі (1M USD).

У рамках проекту НАТО надав додаткову фінансову підтримку на відновлення обладнання для демілітаризації - закуплено секцію обертової печі (на загальну суму 29.860,66 євро). Розробка, проектування та виготовлення додаткового обладнання для демонтажу нових типів носіїв мін, а також закупівля, монтаж і постійне використання системи відеоспостереження також буде забезпечено Цільовим фондом НАТО.

Також читайте: "Волонтер" намагався вивезти із зони АТО 4 гранати та 150 набоїв. ФОТО

Станом на 12 жовтня 2016 року загалом було знищено 975.312 протипіхотних мін типу ПФМ-1.

Починаючи з середини листопада, Державне підприємство "Науково-виробничий комплекс "Павлоградський хімічний завод" готовий приступити до знищення нового типу протипіхотних наземних мін - ПФМ-1С (міни з пристроєм самоліквідації).

Учасники проекту - органи державної влади України, представники ЄС, провідної країни та NSPA, а також представники НАТО (Голова Представництва НАТО в Україні) візьмуть участь у заході.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n416244
TUV3M1VYTmtReXN3V1VSUmRuUkRPVEJNUVhaTWVUaDJNRXhJVVhaMFIxVXdUQzlTWjA1RE5EQk1MMUZ6VGtkQ01FeG9PREJNZGxKc2RFTTJNRXhNVW14MFF6QXdURVJTYUhSSFZ6QlpPVGd3U25wU2JIUkRPVEJNTjFGelpFTXJNRmxFVVhaMFF6a3dUR2c0TUVvdlVYTk9RM2t3VEhaUmRuUkRlakJaUkZGelRrTXc=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору