EN|RU|UK
 Політика України
  1992  36

 Спікер Парубій і глава ізраїльського Кнесету Едельштейн підписали угоду про співпрацю між парламентами

Голова Верховної Ради України під час зустрічі зі спікером Кнесету Держави Ізраїль Юлієм (Йоелем) Едельштейном на чолі парламентської делегації в середу зазначив, що "це дуже знаковий візит для України, і це перший візит на такому рівні за останні 23 роки". "Відповідно, перед нами стоять важливі завдання щодо поліпшення і посилення інтенсивності співробітництва між Ізраїлем та Україною", - підкреслив він.

Про це Цензор.НЕТ повідомили в прес-службі ВР.

А. Парубій серед етапів співробітництва між Україною та Державою Ізраїль назвав першочергові міждержавні угоди, які повинні будуть опрацьовані та підтримані обома парламентами. "Зокрема, це угода про соціальне забезпечення, - сказав він. - Ми очікуємо на внесення її від Президента України, і я не сумніваюся, що вона буде підтримана так само, як і угода про тимчасове працевлаштування в окремих галузях економіки на ринку праці Держави Ізраїль, ратифікована Верховною Радою на минулому пленарному тижні".

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Порошенко зустрівся зі спікером ізраїльського Кнесету Едельштейном. ФОТО

Голова парламенту позитивно оцінив підписану в червні 2016 року міжурядову Угоду про тимчасове працевлаштування, яка є практичним прикладом взаєморозуміння і взаємовигідної співпраці. "У нас є готовність до активізації наших відносин, - сказав А. Парубій. - Багато речей, які об'єднують, навіть до кінця не усвідомлені. Ми хотіли б переосмислити і переглянути деякі сторінки співпраці минулого періоду".

Також А. Парубій наголосив на важливості для України, особливо напередодні річниці трагедії Голодомору, щоб у Кнесеті відбулося визнання Голодомору актом геноциду українського народу. "Українська сторона дуже розраховує на це. Ми сподіваємося на позитивне рішення, що законодавча ініціатива, яка вже внесена в Кнесет, буде підтримана, адже Ізраїль як ніхто повинен розуміти всю глибину трагедії, яку пережив український народ у 32-33-х роках", - сказав він на брифінгу журналістам.

Також читайте: Ізраїльський Кнесет розгляне резолюцію про визнання Голодомору актом геноциду

А. Парубій повідомив, що в ході зустрічі сторони обговорили етапи нашої співпраці як на рівні економічного, так і культурного обміну. "Я глибоко переконаний, що є великий потенціал у наших відносин, і ми будемо інтенсивно цей потенціал використовувати, робити наші стосунки міцнішими і виводити їх на новий якісний рівень", - сказав Парубій.

У свою чергу, Ю. Едельштейн подякував за гостинність і за високий рівень організації та проведення річниці трагедії Бабиного Яру.

"Наша країна розглядає Україну як близького союзника на міжнародній арені. Співпраця починається на міжнаціональному рівні, про що свідчать літаки, переповнені пасажирами в обидві сторони. Міжнаціональні зв'язку почалися десятки років тому і будуть розвиватися", - додав він.

Читайте також: Порошенко в Єрусалимі провів низку двосторонніх зустрічей

У ході брифінгу Юлій Едельштейн підкреслив, що нинішній візит голови Кнесету, поряд з іншими попередніми двосторонніми візитами різних рівнів, свідчить про близькість відносин між двома країнами. "Україна і єврейський народ поділяють спільну історію тисячі років, я впевнений, що і в майбутньому ці дві країни будуть розвиватися в дусі дружби і братерства", - сказав спікер Кнесету.

За його словами, "співпраця знаходить своє відображення в кожній сфері наших відносин: як міжнародній, так і в багатьох інших областях - економіці, громадській діяльності, медицині, сільському господарстві". "Євреї України переживають пробудження і розквіт культурного життя. Це завдяки великому внеску уряду, який розглядає євреїв як важливу складову багатокультурності України", - зазначив він.

Ю. Едельштейн відзначив зусилля українського уряду в збереженні пам'яті про Голокост, про що свідчила "вражаюча програма заходів до 75-х роковин трагедії в Бабиному Яру".

"Близькість між нашими країнами є надбанням діяльності громадськості: понад 150 тисяч туристів з кожного боку, а також скасування необхідності оформляти візу свідчать про хороші відносини між народами.

Також читайте: Президент Ізраїлю Рівлін закликав українців відмовитися від антисемітських поглядів і проявляти толерантність до інших націй

Немає ніяких сумнівів у тому, що співпраця між нашими країнами буде розширюватися", - сказав Юлій Едельштейн. У той же час він зазначив, що "Україна має багато проблем, але Ізраїль буде стояти на боці України на шляху їх подолання".

Ю. Едельштейн висловив сподівання, що "законодавчий акт про працевлаштування посилить економічні вигоди і впорядкує нелегальні візити трудових мігрантів".

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій та спікер Кнесету Держави Ізраїль Юлій Едельштейн підписали Меморандум про співробітництво між Верховною Радою України та Кнесетом Держави Ізраїль.

Читайте також: Президент Ізраїлю в Раді повторив радянський міф про ОУН, - В'ятрович
Источник: https://ua.censor.net.ua/n416271
VEhrdlVXNDVRM2N3V1VSU1p6bERlREJhWWxGMVV6aDJNRXBNVVc5SWVsRm9kRU16TUZsRVVYTk9SMWd3VEhaU2FrRTlQUT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору