EN|RU|UK
 Економіка
  6097  33

 Україна не використовує транзитний потенціал через застарілу ГТС - Міжнародна агенція з енергетики

Газотранспортна система України через свою технічну застарілість не здатна працювати на повну.

Про це йдеться у звіті Міжнародної агенції з енергетики "Global Gas Security Review 2016", опублікованому на сайті організації.

Як наголошується у документі, Україна має значні можливості із транзиту газу, які дозволяють транспортувати газ до Європи протягом всього року, однак стан ГТС ставить такі перспективи під сумніви.

"Питання повної реалізації транзитних потужностей української ГТС залишається гострим. Для того щоб забезпечити її повну транзитну спроможність необхідно відремонтувати або модернізувати ділянки транзитної інфраструктури", - йдеться у звіті організації.

Зауважимо, що за даними Міжнародної агенції з енергетики Україна посідає четверте місце у світі за спроможностями зберігати газ, а лідером у даній галузі є США.

табл

Як відомо, в листопаді відбулися відкриті аукціони, проведені за допомогою ProZorro і спрямовані на реконструкцію української ГТС: ремонт компресорних станцій "Укртрансгазу" - "Задніпровська", "Ананьїв" і "Південнобузька". Загальна сума контрактів становить понад 4 млрд грн.

Однак народні депутати повідомили, що існують певні особистісні суперечки та непорозуміння між керівництвом "Нафтогазу" й "Укртрансгазу", які можуть призвести до скасування тендеру та зірвати реалізацію проекту.

У зв'язку з цим парламентарі звернулися до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана з проханням вирішити суперечки між керівництвом компаній "Укртрансгаз" і НАК "Нафтогаз", які ставлять під загрозу енергетичну безпеку країни.

Міжнародна агенція з енергетики (International Energy Agency) є самостійною організацією, що заснована у 1974 р., штаб-квартира організації розташована у Парижі, Франції. Агенція працює для забезпечення надійної, доступної та екологічно чистої енергії для своїх 29 країн-членів та по всьому світу. Основний акцент звіту "Global Gas Security Review" цього року - перспективи міжнародного ринку зрідженого газу (LNG).

Источник: https://ua.censor.net.ua/n416385
VEhrNGRrdzVRM293VEVSUmRETjZVV3M1UTJrd1MwVTk=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору