EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  2946  90

 ЄС виділяє понад 16 млн євро на боротьбу з корупцією в Україні

Україна і Європейський Союз підписали Угоду про фінансування заходу "Антикорупційна ініціатива ЄС в Україні".

Документ був підписаний у четвер у Брюсселі в рамках 18-го саміту Україна-ЄС, передає Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН.

В анотації до документа сказано, що загальний бюджет заходу становить 16,34 млн євро, з яких 15 млн євро є внеском ЄС, а 1,34 млн євро - внесок Міністерства закордонних справ Данії.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": ЄС виділить Україні 119 млн євро на реформу державного управління та боротьбу з корупцією, - "Укрінформ"

Планується, що ці кошти будуть спрямовані на посилення можливостей органів державної влади, відповідальних за боротьбу з корупцією: Національного антикорупційного бюро України, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Національного агентства з питань запобігання корупції, Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів, а також для забезпечення чесності працівників інших установ і органів юстиції.

Також це фінансування буде направлено на поліпшення парламентського нагляду за процесом реалізації реформ і можливостей Верховної Ради України аналізувати і вдосконалювати стратегічну і нормативно-правову базу, в тому числі шляхом створення міжнародної консультативної ради Комітету ВРУ з питань запобігання та протидії корупції.

Крім того, кошти будуть спрямовані на залучення громадянського суспільства та засобів масової інформації до здійснення антикорупційних заходів, зокрема шляхом популяризації "слідчої журналістики", а також співпраці із зацікавленими місцевими органами влади в рамках пілотних проектів "Чисте місто" з метою демонстрації позитивних змін, які може принести ефективна протидія корупції. Виконання вищевказаних цілей дозволить створити в Україні єдиний центр підтримки установ, діяльність яких спрямована на протидію корупції. Координацію між компонентами проекту і зацікавленими сторонами буде забезпечувати новостворений Керівний комітет, до складу якого увійдуть представники бенефіціаріїв, виконавця заходу та відповідних служб ЄС.

Також читайте: Меморандум щодо енергетики з ЄС розрахований на 10 років, - Климпуш-Цинцадзе

Допомога надаватиметься у формі спеціалізованої короткострокової і довгострокової інформаційно-консультативної підтримки, а також шляхом надання обладнання, проведення заходів з обміну досвідом, навчання та аналітичних досліджень. Реалізація заходу буде здійснюватися в основному в Києві, а також в окремих регіонах України.

Реалізація проекту почнеться в кінця 2016 за безпосередньої участі МЗС Данії, яка зараз уже бере участь у реалізації в Україні антикорупційної ініціативи в рамках Програми розвитку ООН, із залученням компетентних установ держав - членів ЄС. Термін реалізації проекту: операційна фаза - 42 місяці, заключна фаза - 24 місяці.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n416405
TUV4SVVYWjBSMEV3VERkU1ozUkhUVEJNU0ZGelEwUlJkSGxFVVhWMFF5c3dXVVJTWnpsREx6QlpZbEpzZEVkVk1GazFPREJNVkZGMmRFTXZNRXczVVhaT1F5c3dURkJSYzBORVVtYzVRell3V1VSUmMwNUhXREJNTTFKc2FUaDJUSGt2VVhWMFF5c3dXVVJTWnpsREx6QlpZbEpzZEVkUVprNURNREJNTjFGMk9VTXJNRXg2VVhaMFEzb3dURUk0TUZsSVVYTk9Remd3V21KU1oyNTZVV2hPUTNrd1dVUlJkblJIUWpCTU4xSnFkRU16
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору