EN|RU|UK
 За кордоном
  7429  72

 Прем'єр Японії про розміщення російських ракет на Курилах: Це несумісно з позицією нашої країни й викликає жаль

Розміщення Росією ракетних комплексів на Курильських островах викликає жаль.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Російську службу ВВС, про це заявив прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе.

"Чотири острови є невід'ємною частиною території нашої країни. Ми передали дипломатичними каналами, що це [...] несумісно з позицією нашої країни і викликає жаль", - цитує Абе Reuters.

Про те, що Росія розмістила новітні берегові ракетні комплекси "Бастіон" і "Бал" на Південних Курилах, стало відомо 22 листопада.

Комплекс "Бастіон" було розміщено на острові Ітуруп, а комплекс "Бал" - на острові Кунашир, повідомляв Інтерфакс. Обидва острови входять у групу Курильського пасма, територіальну належність яких оспорює Японія.

Як повідомили в Кремлі, розміщення ракет не повинно вплинути на "доцентрові тенденції" у відносинах із Токіо. Президент Росії Володимир Путін має прибути з візитом до Японії в середині грудня.


У четвер офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова заявила, що метою розгортання ракет є зміцнення національної безпеки.

"Що стосується розміщення на Південних Курилах оперативного комплексу "Бастіон", то в Росії на плановій основі відбуваються заходи в рамках оборонного будівництва. Мета - послідовне зміцнення національної безпеки", - заявила Захарова.

"Південні Курили є невід'ємною частиною російської території", - додала представник МЗС.

Після Другої Світової війни острови Ітуруп, Кунашир, Шикотан і група островів Хабомаї увійшли до складу СРСР. Японія вважає, що це відбулося незаконно і намагається повернути острови. Росія вважає, що у Японії немає причин оскаржувати належність островів.

Через цей конфлікт країни досі не підписали мирну угоду після закінчення Другої світової війни.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n416467
VEhrNGRrdzVSMEV3VEVSUmRYUkRNVEJaVEZGMVNIcFJjMDVIUVRCTWVsSnNkRWRRU1U1RFp6QkxVamd3U3k5UmRqbERLekJNTTFKc2RFZFFaazVEWVRCWlVGSm5Ua00wTUV4MlVYVkJQVDA9
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору