EN|RU|UK
 Суспільство, Технології
  4458  101

 Радіо FM Галичина починає мовлення українською мовою в містах Луганської області

Епіцентр російсько-української інформаційної війни, як і епіцентр бойових дій, сьогодні на сході України.

І головний фронт там проходить у свідомості людей. При цьому технічні можливості України протистояти російській пропаганді досить обмежені. На підконтрольній Україні частині Луганської області мовлення здійснюють 24 телерадіоорганізації, а на території так званої "ЛНР" їх залишилося 44.

Саме тому Радіо FM Галичина починає мовлення українською мовою в містах Луганської області. До кінця року українську музику, новини й авторські програми зможуть почути ще в чотирьох містах: у Лисичанську (на частоті 88,6), Сватовому (105,5), Широкому (106,5), Старобільську (107,6).

8 листопада цього року Радіо FM Галичина отримало дозвіл на тимчасове мовлення в цих містах від Національної ради з питань телебачення і радіомовлення.

радио

"Українське мовлення в прифронтовій зоні є. Не все так погано, але дійсно складна ситуація на лінії розмежування, - розповідає член Нацради Сергій Костинський. - За 2,5 роки ми видали 70 дозволів на тимчасове мовлення в зоні АТО. Це реальна можливість збільшити україномовне мовлення на цій території".

З його слів, ці дозволи видають за особливим порядком прискорення процедури й отримання максимального ефекту в умовах інформаційної війни. Адже сьогодні з окупованих територій також ведуть мовлення і дуже важливо, щоб українські громадяни слухали не російські і проросійські теле- і радіостанції, а українські.

"Присутність Радіо FM Галичина в інформаційному просторі Луганщини важливе для нас у контексті об'єднання країни, розвінчання міфів і стереотипів про кардинальні розбіжності між Сходом і Заходом. Ми прекрасно розуміємо один одного, однаково любимо українські пісні, відчуваємо біль і радіємо перемогам, незалежно від того, де ми живемо - в Новому Роздолі, Перемишлянах чи Лисичанську і Новоайдарі", - переконаний голова Луганської обласної державної адміністрації, керівник обласної військово-цивільної адміністрації Юрій Гарбуз.

радио

Зі слів директора Радіо FM Галичина Олександри Гнатик після отримання дозволів на тимчасове мовлення, радіостанції потрібен час, щоб його забезпечити.

"Покупка і монтаж необхідного обладнання для початку мовлення - не такий швидкий і недешевий процес. Але слава Богу, є патріоти, які готові профінансувати таку потрібну для країни справу", - зазначила Олександра Гнатик, додавши, що розпочати мовлення планують цього року.

"Наш ефір на сході не відрізняється від звичного. Він працює на об'єднання. Українці є і на заході, і на сході. Ми - одна країна. Тому ми принципово не хочемо розділяти країну особливими ефірами. Останні місяці дуже тісно працюємо з Луганською областю і часто даємо в ефір їхні новини", - розповіла керівник програмного відділу Ірина Процик.

Раніше - від 24 серпня - Радіо FM Галичина вже мовить у Новоайдарі (на частоті 102,5) - місті, який є крайньою точкою території, підконтрольної українській владі.

"Для нас дуже важливо мати україномовне мовлення. Людям цікаво все - музика, передачі, новини. Наведу простий приклад. У нас світає рано. Багато хто прокидається о 6 ранку. Усі почали слухати FM-радіо Галичина, яке о 6:00 пускало в ефір музику гімну . Люди ж попросили давати в ефір музику зі словами, щоб його вивчити. З цим ми відчуваємо себе українцями", - прокоментував голова Новоайдарської РДА Віктор Сергієнко.

У планах FM Галичина також розпочати мовлення і в Донецькій області.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n416475
VEhrNGRrdzVSMEV3VEVSUmRFNUhWekJNTlRnd1NuWlNaemxEZWpCTVJGRjJaRWRLTUV4cVVYWmtRM2M9
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору