EN|RU|UK
 Політика України
  4970  42

 Зараз із політичних мотивів почався процес дискредитації того, що було зроблено на Одеській митниці, - Марушевська

Голова Одеської митниці ДФС Юлія Марушевська заявляє про цілеспрямовану кампанію з дискредитації досягнень на Одеській митниці. Також, вона звернула увагу на те, куди діваються конфісковані товари. Зокрема, контейнери з контрабандними сигаретами на 100 млн грн в одній зі справ.

Про це Марушевська написала на своїй сторінці в Фейсбуці, передає Цензор.НЕТ.

"Зараз із політичних мотивів почався процес дискредитації того, що було зроблено на Одеській митниці. Наша робота стала кісткою в горлі для багатьох високопосадовців, тому така активність зрозуміла. Натомість сумно, коли в цьому беруть участь начебто поважні медіа", - заявила вона.

"Цитата зі статті Дело.UA: "Нелегальний експорт лісу - весь через Одесу. Експорт горіхів - понад половину загальноукраїнського (повернення валютної виручки - менше 10%). Контрабанда цигарок з Грузії в Європу (нещодавня справа на 100 млн гривень). Нелегальні поставки зброї в Європу". Цікаво, що журналісти та експерти знають про нелегальні поставки зброї через Одесу до Європи, але жодного такого факту не було зафіксовано з боку європейських митниць. Така заява, це не просто привід для громадського занепокоєння, а причина для міжнародного скандалу. Тому таким "експертам" варто передати інформацію, якою вони володіють у міжнародні правоохоронні органи. Або ж це просто свідома брехня", - навела приклад глава Одеської митниці.
марушевская

Читайте також: Заяву Марушевської на звільнення "за згодою сторін" не прийнято, - Насіров

"Щодо лісу. Саме Одеською митницею спільно з правоохоронцями виявлена і зупинена зухвала схема незаконного експорту лісу. Тільки у вересні це близько 1200 тонн лісу. Щодо повернення валютної виручки від експорту та повноти оподаткування - питання ні до Одеської, ні до будь-якої з інших митниць - це питання до керівництва ДФС, яке "кришує" схеми горіхової мафії. Там якраз і сидять відповідальні за цей корупційний потік. Контрабанду цигарок Одеська митниця виявляла неодноразово. Тут цікавіше інше, вилученням контрабандних цигарок у невідомому напрямку вже декілька років з одними й тими самими слідчими і судами займається Служба безпеки. Прошу незалежних журналістів-розслідувачів звернути увагу на "цигаркові схеми", аби дізнатися, де ті контейнери і цигарки на 100 млн гривень, які були вилучені", - прокоментувала заяви журналістів Марушевська.

"Щодо планів, то Одеська митниця впродовж року не гналася за виконанням радянського типу планів. У нас, на щастя, не планова економіка, але натомість завдяки азаровим і насіровим - у нас недоекономіка. Замість того, аби сприяти бізнесу та збільшувати надходження через детінізацію і зростання економіки, вони невтомно повторюють мантру про плани митниці. Митниця - не виробництво, а витрушувати з бізнесу більше, ніж він здатний заплатити і вижити, щонайменше безглуздо. Насіров забезпечує перевиконання планів не за рахунок оздоровлення економіки, а за рахунок додаткового тиску на білий бізнес, бо сірі схеми лишаються і гроші від них прямують в кишені, а не до бюджету. Україна один з лідерів в світі за відсотком надходжень від митниці в бюджет (разом із Зімбабве), що виключно свідчить про фіскальну систему, яка просто не працює", - додала вона.

Дивіться на "Цензор.НЕТ": Марушевська подала в суд на Насірова: ДФС всупереч закону буде надсилати нам своїх "парашутистів" на митницю". ВІДЕО

"Щодо наших досягнень, нам дійсно вдалося зменшити тривалість оформлення до однієї години для компаній, які підпадають під критерії доручень, і в десять разів зменшити кількість "наїздів" правоохоронних органів на бізнес. На жаль, більшість тез у статті є свідомим або несвідомим перекрученням. Можливо, журналістам надали такі цифри в ДФС, а їм не вистачило компетентності прослідкувати тенденційність даних. А експерти Насірова - це, схоже, експерти з потоків, а не з митних реформ. Але найдивніше в цій ситуації виглядає те, що аналізуючи нашу діяльність на загальному тлі, автори не поставили ключові питання: які реальні реформи в митній сфері зроблені на центральному рівні? Які результати боротьби з корупцією? Чому не підвищені зарплати? Зрештою, чому не запитали у компаній, як їм працюється з керівництвом ДФС? Яку данину вони платять Насірову? Все ж маю надію, що ця стаття не є замовною, і журналістка просто не фахова і не допрацювала, а інші сайти лише передрукували заради гучного заголовку. Впродовж року, керівництво митниці відкрито коментувало будь-які питання, тому цілком спокійно можна було б уточнити інформацію", - резюмувала Марушевська.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n416479
VEhrdlVXNWtRM2N3V1VoU2JIUkhRVEJNTjFGemJucFJiazVEZHpCWlJGSm5PVWRKTUV4WVVYTjBSMEl3V1hwUmRYUkRkMHg1TDFGMWRFTXJNRXd6VW1kMFIwRXdURVJSYzJSRGR6Qk1NMUYwVGtOM1prNUROakJNTjFKblRrZEVNRXd2VW1oMFIxY3dXVGs0TUZsbVVYWjBSMEV3VEROUmRVNUROVWxPUXk4d1dtSlJjMDVIUVdaT1EyZ3dTa2hSYnpONlVXdzVRMk13U1ZvNE1FeDZVWFZPUjBNd1RETlJkVTVIUnpCWk9UZ3dTbFJSY0U1RGFHWk9RMlV3VEZSUmRHUkhRakJNUVQwPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору