EN|RU|UK
 Політика України
  10260  38

 "Це, фактично, створення святої інквізиції в Україні", - Мін'юст про відхилений порядок перевірки е-декларацій і моніторингу способу життя чиновників

Мін'юст закликає НАЗК опублікувати порядки перевірки електронних декларацій і моніторингу способу життя чиновників, які були подані на реєстрацію, щоб кожен зміг ознайомитися з ними і зробити відповідні висновки.

"Якби ми затвердили такий порядок, то це, фактично, - створення святої інквізиції в Україні, де сотні інквізиторів, так званих уповноважених осіб, можуть таємно по всій країні збирати інформацію протягом необмеженого терміну і потім притягувати людей до відповідальності", - сказав на брифінгу заступник міністра юстиції Сергій Пєтухов, коментуючи розроблений Національним агентством щодо запобігання корупції і поданий на реєстрацію в Міністерство юстиції порядок моніторингу способу життя чиновників, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Українські Новини.

Він зазначив, що запропонований агентством порядок є неприпустимим і не містить порядку проведення перевірок, прав особи ознайомитися з перевіркою щодо неї і чіткого порядку оскарження такої перевірки.

На думку ще одного заступника міністра юстиції Гії Гецадзе, розроблений НАЗК порядок несе великі корупційні ризики.

Мін'юст закликає НАЗК опублікувати порядки, які були подані на реєстрацію, щоб кожен зміг ознайомитися з ними і зробити відповідні висновки.

Заступник міністра юстиції Сергій Пєтухов на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook повідомив, що Мін'юст серед принципових зауважень до порядку перевірки декларацій відзначає можливість ухвалення одноосібних рішень членом комісії всупереч колегіальним принципам ухвалення рішень НАЗК, а також неточні формулювання, які можуть призвести до оскарження висновків НАЗК у суді .

Також у повідомленні заступник міністра зазначає зацікавленість міністерства в тому, щоб затверджений порядок чітко регулював процедуру перевірки і неможливість уникнення кримінальної відповідальності, у зв'язку з чим підкреслив готовність Мін'юсту надати доступ громадськості до цих зауважень, чого відомство зазвичай не робить.

Раніше Мін'юст забракував розроблені НАЗК порядки перевірки електронних декларацій і моніторингу способу життя чиновників. Зокрема, серед принципових зауважень наведені відсутність чітко визначених підстав і принципів проведення перевірок, відсутність термінів початку і тривалості таких дій, відсутність чітко визначених вимог до змісту висновків за результатами перевірки, наявність протиріч між цими та іншими документами, які раніше були прийняті НАЗК. У свою чергу в НАЗК зазначили: "Забраковані" Мін'юстом порядки перевірки е-декларацій чиновників розроблялися з участю працівників цього міністерства".

Источник: https://ua.censor.net.ua/n416524
TUV4VmREQk1WRkYwWkVNMk1FeDJVWE5PUjBFd1RFUlNhSFJIVnpCYVkyY3dURlJSZEdSSFFUQk1ZbEpuWkVNM01GbFFVWFIwUTNnd1REZFJjM1JIUnpCYVlsRnphVGgyTUVwUVVYUmtSMGN3VEVSUmRFNURNekJNVlhaTU9VTXZNRXhZVW1kT1F6RXdURXhTYkhSSFFUQk1jbEZ6U0hwUmRHUkROekJNV0ZGMWRFZERNRmxFVVhaMFF6a3dURE5SZEZORVVYUk9RekV3VEhKUmRUbERkekJaUkZKbk9VTjVNRXhFVVhaa1F6a3dXVGs0TUVwNlVteDBRemxLT1VkUE1GbElVbWR1ZWxGdVpFTlJNRXBtVVcxblBUMD0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору