EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  6345  74

 "Ми дивимося на схід із дедалі більшим занепокоєнням, що Росія може стати на шлях агресії, а ми можемо стати її жертвою", - глава МЗС Польщі Ващиковський

Росія останнім часом стала на шлях агресії щодо своїх сусідів, а Польща може стати однією з жертв цієї агресії.

Про це в ході візиту в Ірландії під час виступу в дублінському Інституті міжнародних та європейських відносин, заявив глава МЗС Польщі Вітольд Ващиковський, інформує РАР, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"Ми зараз дивимося на схід із дедалі більшим занепокоєнням, що Росія може знову стати на шлях агресії і будівництва нової імперії, а ми знову можемо стати її жертвою", - заявив Ващиковський.

У цьому контексті він нагадав про події 2008 року в Грузії і 2014 року в Україні. "Ці події свідчать про те, що Росія готова застосувати військову силу щодо сусідніх з нею суверенних держав", - констатував він.

За словами міністра, Росія має здатність і бажання "бити по цілях", віддалених від своїх кордонів. Зокрема, в цьому контексті він нагадав про події в Сирії і кібератаки під час президентської виборчої кампанії в США.

Втім, Ващиковський зазначив, що Польща не є однозначно вороже налаштованою до Росії. "Навпаки, я хотів би запевнити, що Польща хоче стабільної і передбачуваної Росії, яка діє відповідно до міжнародного права", - констатував польський міністр.

Глава МЗС Польщі підкреслив значну роль НАТО як гаранта європейської безпеки, зокрема і Польщі.

Ващиковський зазначив, що приєднання Ірландії, Швеції та Фінляндії до НАТО було б бажаним зі стратегічної точки зору.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n416569
TUV4RVVYTTVSMEV3VEZoU1oyUkhWekJaT0djd1dVUlJkblJIUWpCYVlsSnNlVVJSZGpsSFFUQk1OMUpuZEVNMFNVNUhSREJNY2xKblRrTjNNRnBtVVhaa1F6Uk1lUzlSYTNSRGR6QlpibEYxVGtNMk1FdzNVWE4wUjBJd1dYcFJkWFJETkRCTWEzWk1PVU41TUZwaVVYVmtRemt3VEVJNE1Fb3pVV3RPUTJrd1NqVTRNRW92VVhaMFF6Y3dXWHBTYVdSRGQyWk9RMmN3VERkU1oyUkhWekJaT0QwPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору