EN|RU|UK
 Політика України
  14694  46

 Найякісніші новини серед онлайн-видань - на “Укрінформі”, “Ліга.нет”, “Українській правді” та “Цензор.нет” - дослідження ІМІ. ІНФОГРАФІКА

Перше місце за якістю новин серед популярних загальноукраїнських онлайн-видань посів “Укрінформ”, друге розділили “Ліга”, “Українська правда” та “Цензор.нет”, третя позиція - у видань “Новое время” та “112.ua”. Найгірші показники отримали “Обозреватель” та “Сегодня.ua”.

Такими є результати дослідження, проведеного в листопаді 2016 Інститутом масової інформації, передає Цензор.НЕТ.

Експерти провели аналіз 15 популярних новинних українських інтернет-видань на дотримання трьох професійних стандартів журналістики - балансу думок і точок зору, достовірності, відокремлення фактів від коментарів, а також рівня суспільно важливих матеріалів у стрічці новин.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Фотокореспондент Цензор.НЕТ Наталія Шаромова стала шестиразовим призером XVIII Міжнародної фотовиставки "День-2016". ФОТОрепортаж

За результатами дослідження, в середньому близько 76% матеріалів у стрічці новин є на суспільно важливу тематику. Найбільше такого контенту - у "Ліги", "Української правди", "Цензор.нет", "Укрінформ" - 97%. Найбільше ж розважального контенту розміщують сайти "Обозреватель" (60%), "Корреспондент" та "Сегодня.ua" (по 45%).

З трьох професійних стандартів, найчастіше порушується стандарт достовірності - в середньому у 16% випадків, баланс думок і точок зору порушено у кожній десятій новині, а відокремлення фактів від коментарів - у 6% новин.

Найкраще балансу дотримуються "ТСН.ua" (у 97% новин), а також "Ліга", "Новое время", "24.ua", "Сегодня.ua" та "112.ua" (у 95% новин). Найбільше ж порушень балансу зафіксовано в "РБК-Украина" та "Страна.ua" - відповідно 20 та 18% новин тут є незбалансованими.

Найвищий рівень з дотримання стандарту достовірності зафіксовано в "Укрінформі" - у всіх новинах, що підлягали моніторингу, були названі джерела інформації і ці джерела були з досить високим рівнем достовірності. Також високі показники у "Ліги", "Української правди" та "Цензор.нет" - 92%. Найнижчий рівень дотримання цього стандарту зафіксовано в "Сегодня.ua" - 57%.

Також читайте: Побито головного редактора "БізнесЦензор" Сергія Головньова: "Повалили на землю, побили ногами і втекли"

Практично не порушують в українських ЗМІ стандарт відокремлення фактів від коментарів. У виданнях "Українська правда", "Цензор.нет", "Укрінформ" та "ТСН.ua" - 100% дотримання цього стандарту.

До вибірки потрапили новини 15 всеукраїнських новинних інтернет-видань - "Обозреватель", УНІАН, LB.ua, "Ліга", "Українська правда", "Цензор.нет", "Корреспондент", "Укрінформ", "Сегодня.юа", "112.ua", "РБК-Україна", "24.ua", "ТСН.ua", "Новое время" та "Страна.ua".

Новини аналізувалися на предмет дотримання трьох професійних журналістських стандартів: балансу думок і точок зору; достовірності джерел інформації; відокремлення фактів від коментарів, а також на кількість суспільно важливих матеріалів у стрічці новин. Аналізувалися по 40 новин підряд (за винятком маркованої реклами) у кожному виданні, що були опубліковані з 12.00 10 листопада 2016 року.

Моніторинг було проведено експертами ГО "Інститут масової інформації" за підтримки Чеського посольства в Україні.

Читайте також: "Цензор.НЕТ" входить у трійку найбільш популярних Інтернет-ЗМІ України, - дослідження bpress

смиИсточник: https://ua.censor.net.ua/p416572
VEhrNGRrdzVRekl3V1ZCU1owNURPVEJNUkZGMU9VZFhNRmxJVW1kMFF6UXdUSEpSYzBoNlVYUk9ReXN3V1VoUmRUbEhWekJNVkZGMGRFTXhNRXd6VVhaa1IxQm1Ua05ZTUVwNlVXaHVlbEZ3ZEVNeE1Fd3pVWFE1UXlzd1dVRjFNRW96VVd4a1Eyaz0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору