EN|RU|UK
 Економіка
  10986  139
Матеріали за темою:

 "Україна в нинішній ситуації не може відмовитися від співпраці з МВФ", - глава ради НБУ Данилишин

Сьогодні Україна не може відмовитися від співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ).

Як повідомляє Цензор.НЕТ, таку думку висловив глава ради Національного банку України (НБУ) Богдан Данилишин у статті для "Дзеркала тижня".

"Україна в нинішній ситуації не може відмовитися від співробітництва з МВФ. Наведу одну тривіальну, але важливу причину. Уявімо гірший сценарій: Україна не одержує запланованого четвертого траншу кредиту МВФ, який має становити 1,3 млрд дол. До речі, якщо це станеться, то країна може не одержати й 0,6 млрд євро макрофінансової допомоги від ЄС (так, формально це не взаємозалежні питання, однак виділення або невиділення кредитів від МВФ є своєрідним маркером для інших кредиторів). У такому разі міжнародні резерви залишаться на рівні 15,5 млрд дол., що не покриває й чотирьох місяців імпорту України. Сподіваюся, не треба нагадувати, що в осінньо-зимовий період здійснюється оплата імпортного природного газу. Крім того, наступного року наша країна повинна погасити 1,5 млрд дол. за зовнішніми запозиченнями і повернути 1 млрд дол. раніше залучених кредитів МВФ. Тільки невиправний оптиміст може вважати, що неотримання кредиту Фонду не позначиться на ситуації з валютним курсом і споживчими цінами, які певною мірою залежать від курсової ситуації. Гадаю, що лише цього аргументу (хоча він не єдиний) достатньо для того, щоб стверджувати: Україна наразі не має можливості відмовитися від кредитного співробітництва з МВФ", - пише він.

Читайте також: "Все пропало" не буде", - глава Мінфіну заявив, що якщо Україна не отримає траншу МВФ цього року, шукати гроші не доведеться

"Яким би складним не було виконання вимог МВФ - а треба визнати, що кредитор має право пред'являти вимоги до позичальника, - ми не можемо їх просто взяти і відкинути. Обнадіює той факт, що представники фонду і нашої країни перебувають у процесі постійного продуктивного діалогу, спрямованого на пошук компромісів. Вже на посаді голови ради НБУ я зустрічався з місією МВФ, яка перебувала в Україні. Мені імпонує готовність співробітників місії МВФ до діалогу, вміння вислуховувати аргументи і, як мені здалося, готовність до певної корекції деяких рекомендацій щодо України, прийняття яких на етапі узгодження документів було умовою надання кредиту. Адже очевидно, що дії по шаблонах і лекалах не завжди приводять до позитивного результату. Необхідно враховувати особливості сучасної економіки нашої країни та її нинішній стан, соціальну спрямованість державного бюджету протягом усіх років незалежності України", - додав Данилишин.

Читайте також: Україна й Угорщина починають нову історію зближення і співпраці, - Гройсман

Нагадаємо, раніше міністр фінансів Олександр Данилюк заявив, що зараз гострої необхідності в коштах Міжнародного валютного фонду немає.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n416668
TUZsSVVYWTVSMWN3VEV4UmRqbEhRVEJNUkZKb2RFZFFTVTVETTBsT1F6Z3dURXhTYUVNNGRqQktWRkZ6VGtNNU1FeHFVWFU1UXpRd1dXcFJkVTVET1V4NUwxRjFkRWRCTUV4WVVYUk9RelF3V1VvNE1FeHlVbWRPUXpRd1RHWlJjMGg2VW1ka1F5OHdXbUpSYzNSREx6QlpSRkZ6VGtkSE1GazVPREJLZWxGcmRFTnI=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору