EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  3043  48

 У черзі на забезпечення житлом стоїть сьогодні 44 тис. військовослужбовців, а щорічно виділених грошей вистачає тільки на 2 тис., - керівник проекту щодо забезпечення житлом службовців ЗСУ Грант. ІНФОГРАФІКА

На сьогодні в черзі на забезпечення житлом стоїть 44 тисячі військовослужбовців ЗСУ, в той час як сама черга збільшується на дві тисячі щороку.

Про це британський експерт, керівник проекту із забезпечення житлом службовців ЗСУ Глен Грант повідомив в інтерв'ю Цензор.НЕТ.

При цьому виділених із бюджету грошей вистачає щоб забезпечити житлом лише 2 тисячі військовослужбовців на рік, говорить Грант.

"Тут не все так просто, тому що ми маємо справу не з проблемою житла як такою - проблем дві. Це фінансування, гроші і їх наявність, пріоритетність розподілу, з одного боку. І соціальна проблема, з іншого боку. Говорячи про фінансування, витрати на житло не закладаються в оборонний бюджет. Вони передбачаються, але не виділяються. Кабінет Міністрів каже: "Вам можуть виділити от стільки грошей". Але от стільки грошей, як показує практика, не закриває потреба в житлі для Збройних сил. Цього недостатньо, щоб забезпечити всіх, хто в черзі, яка на сьогодні складається з 44 тисяч чоловік, в той час як щороку виділених грошей вистачає тільки на дві тисячі (осіб. - Ред.)", - зазначає Грант.

Також читайте: Порошенко за будівництво житла для військовослужбовців на кошти, отримані від спецконфіскації

Разом із тим, черга, за його словами, збільшується на дві тисячі щороку.

"44 ділимо на 2 і отримуємо 21. Це означає, що люди чекають 21 рік. Деякі з них вмирають, так і не дочекавшись кінця черги", - констатує експерт.

Альтернативою квартирній черзі могла б стати відповідна грошова винагорода солдату, зазначає Грант. За таким принципом діють багато країн.


жилье

схема
жилье
Дивіться на "Цензор.НЕТ": Порошенко проінспектував нове житло для військовослужбовців СБУ - учасників АТО. ФОТОрепортаж+ВІДЕО

"Якщо ми будемо займатися житлом, то повинна бути житлова організація та інші речі. А фінансове вирішення питання, як діють, наприклад, в Англії, в Америці, в інших країнах, - це право на отримання компенсації. І воно виражається в фінансовому еквіваленті, який зростає з кожним роком служби. Тобто ви отримуєте певну кількість грошей, якщо відслужили 16 років. якщо ви відслужили 25, у вас більше грошей, якщо 40 - ще більше. Що нам хотілося б зробити, так це взяти гроші у держави і покласти їх на ощадні рахунки в національному банку під складні відсотки, щоб гроші росли. Інший варіант - сам військовослужбовець може покласти частину своїх грошей на ці рахунки і накопичувати швидше і більше. Тобто такий варіант: після закінчення певного періоду часу, скажімо, 10 років, солдат отримує суму від держави, яка збільшується з плином часу", - зазначає Глен Грант.

Детальніше читайте в інтерв'ю з Гленом Грантом на Цензор.НЕТ.

Источник: https://ua.censor.net.ua/p416816
VEhrNGRrdzVRekl3VEdwU1ozUkROekJNTlRnd1RFUlNaMDVET0RCYVlsSnFkejA5
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору