EN|RU|UK
 Економіка
  950  4

 З початку року послугами Служби зайнятості скористалося понад 150 тисяч роботодавців

Кількість роботодавців, які протягом січня-жовтня 2016 отримували послуги служби зайнятості, становила 152 тисячі - це на 5 тис. більше, ніж у відповідному періоді минулого року.

Про це Цензор.НЕТ повідомили в прес-службі держслужби зайнятості.

"Сьогодні для служби зайнятості клієнт номер один - це роботодавець. Протягом року ми активно реформуємо наші послуги і впроваджуємо структурні зміни. Ці зміни спрямовані на те, щоб зробити наші послуги простішими й доступнішими, і сподіваюся, що після початку роботи нашого нового сайту всі роботодавці відчують це на собі, адже велика кількість послуг буде надаватися просто онлайн. Хочу підкреслити, що з початку року і до жовтня місяця ми надали послуги понад 150 тисячам роботодавців. Це досить велика кількість клієнтів, однак, переконаний, коли запрацюють нові онлайн сервіси, їх кількість збільшиться", - заявив заступник голови Державної служби зайнятості Сергій Кравченко.

занятости служба


За його словами, одна з ключових послуг, яку роботодавці отримують у центрах зайнятості - це підбір компетентних і кваліфікованих співробітників.

Укомплектувати штат через Службу зайнятості можуть як невеликі підприємства зі штатом усього в кілька співробітників, так і великі промислові заводи. При цьому для служби зайнятості не існує обмежень щодо кількості співробітників, яких необхідно підібрати. Для прикладу, японський завод "Фуджікура", який нещодавно був відкритий у Львівській області, зусиллями ДСЗ повністю укомплектований штатом у 860 осіб.

Підбір працівників відбувається як класичним методом аналізу резюме і співбесід, так і за допомогою "потокових співбесід" чи ярмарки вакансій. Тобто служба зайнятості організовує захід для конкретного роботодавця і запрошує туди кандидатів, які відповідають визначеним ним критеріям. Таким чином роботодавець за один день може укомплектувати велику кількість вакансій.

ДСЗ також здійснює навчання працівників під замовлення роботодавця. Що це означає - в структурі Служби зайнятості діють 11 центрів професійно-технічної освіти. Після проходження курсу навчання в ЦПТО безробітні можуть освоїти одну з 77 робітничих спеціальностей під конкретного роботодавця. Наприклад, роботодавець може дати замовлення на навчання 20-х малярів-штукатурів, які навчатимуться відповідно до специфіки його підприємства і потім будуть працевлаштовані до нього.

Також роботодавці можуть звернутися до Служби з підбору працівників на тимчасові роботи. До речі, за такою ж системою в Службу можуть звертатися і місцеві органи самоврядування для забезпечення суспільних робіт.

Працевлаштування військових АТО сьогодні, на жаль, стало проблемою. Однак уже з вересня поточного року набули чинності зміни до статті 14 Закону України "Про зайнятість населення".

Реалізація положень закону буде сприяти працевлаштуванню учасників антитерористичної операції, оскільки, відповідно до прийнятих змін, роботодавцю, який працевлаштує на нове робоче місце за направленням державної служби зайнятості зазначених осіб терміном не менше ніж на два роки, щомісяця компенсуються фактичні витрати в розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

До речі, компенсація ЄСВ роботодавцеві передбачена і після працевлаштування інших окремих категорій населення: інвалідів, одиноких матерів тощо.

Ще більші преференції від держави роботодавець може отримати, якщо через службу зайнятості працевлаштує внутрішньо переміщену особу. Так, відповідно до постанови уряду №696, роботодавці, які працевлаштовують переселенців, можуть отримувати повну компенсацію їх заробітної плати. Разом із тим термін працевлаштування має як мінімум вдвічі перевищувати компенсації зарплати таким працівникам. Наприклад, якщо працевлаштувати особу з числа ВПО на 10 місяців, держава буде компенсувати заробітну плату протягом 5 місяців.


Источник: https://ua.censor.net.ua/n416855
VEhrNGRrdzVRek13VEVSUmRXUkRPVEJaTDFKbmRFZFhNRmxJVW1kMFIwMW1Ua2RCTUV3M1VYTmtReXN3V1V4UmMwRTlQUT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору