EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  53036  556

 "Багато хто не вірив. Я вітаю вас, мої дорогі. Yes! Ми це зробили!" - Порошенко про відкриття нового саркофага над ЧАЕС. ВIДЕО+ФОТО

Будівництво нового саркофага над зруйнованим енергоблоком Чорнобильської АЕС є унікальним у світовій історії.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це Президент Петро Порошенко заявив 29 листопада на церемонії накриття четвертого енергоблоку ЧАЕС новим саркофагом.
...
"30 років тому десятки і сотні тисяч чорнобильців зробили все для того, щоб захистити світ. За 260 днів героїчних зусиль команда з 90 тисяч чорнобильців побудувала саркофаг, який тоді був розрахований рівно на 30 років. 30 років для того, щоб захистити Київ, Україну і світ від ядерного забруднення", - нагадав він.


За словами Порошенка, це найбільша рухома конструкція, яку коли-небудь зводило людство.

чернобыль арка

У будівництві брали участь 40 країн. Окремо Порошенко подякував країнам "великої вісімки" і Європейському банку реконструкції та розвитку, а також французькій компанії, які проектували і будували саркофаг.

чернобыль арка

"Але головну роль зіграли українці і представники інших країн, які разом будували цей об'єкт. Окрема подяка Vinci і BOUYGUES, які зробили те, чого ніхто у світі ніколи не робив. І сьогодні вони гарантують 100 років радіаційної безпеки. Багато хто не вірив. Я вітаю вас, мої дорогі. Yes! Ми це зробили!" - сказав Порошенко.

чернобыль арка

Президент закликав усі країни об'єднатися для захисту миру, зазначивши, що ніхто не думав, що трагедія ЧАЕС стане "не найжахливішим і не найстрашнішим, що доведеться пережити Україні", наголосивши, що Укриана змогла реалізувати проект нового саркофага в умовах війни.Насування нового безпечного конфайнменту відбувалося за допомогою спеціальної системи, яка складається з 224 гідравлічних домкратів і дозволяє пересувати конструкцію на відстань 60 см за один цикл. НБК був побудований неподалік від 4-го енергоблоку ЧАЕС та повинен був подолати 327 м, щоб накрити об'єкт "Укриття".

Параметри нової конструкції: 110 метрів у висоту, 257 вшир, 165 уздовж.

В експлуатацію арку планують ввести через рік, а потім - демонтувати старий саркофаг і витягти ядерні відходи.

Кошти на будівництво нового конфайнменту, який вартує в 1,5 млрд євро, зібрані країнами-донорами Чорнобильського фонду "Укриття", розпорядником коштів є ЄБРР.
Источник: https://ua.censor.net.ua/v417018
VEhrdlVXNDVReXN3V1VSUmRuUkhTVEJNV0ZGMlpFTTJNRXcwZGt3NVIwSXdURVJTWjA1RE5qQk1OMUpvVGtOM01FeE9PREJMWmxGclRrTldNRXRGUFE9PQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 6 з 6
<<<1 2 3 4 5 6
Сторінка 6 з 6
<<<1 2 3 4 5 6
 
 
 
 
 
 вгору