EN|RU|UK
 Суспільство
  20525  24

 Отримання стипендій студентами відбуватиметься за новою системою рейтингів, яку складуть вузи, - міністр Гриневич

Нове бачення зміни системи стипендіального забезпечення презентувало сьогодні, 29 листопада, Міністерство освіти і науки України під час Міжвідомчої наради щодо проекту Постанови КМУ "Про внесення змін до стипендіальне забезпечення".

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє прес-служба міністерства.

"Це абсолютно новий - рейтинговий підхід до визначення стипендій, які отримуватимуть студенти. Кожен виш розробить свої критерії для складання рейтингу, що затверджуватимуться вченою радою університету за обов'язковим погодженням з органами студентського самоврядування університету", - розповіла міністр освіти й науки України Лілія Гриневич.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": У 2017 році зарплата вчителів збільшиться на 50%, а розмір підвищених стипендій - до прожиткового мінімуму, - Гриневич

Міністерство також передбачає, що на 90% місце в рейтингу визначатиме навчальна успішність, а на 10% - критерії, що визначить ВНЗ. Це допоможе визначити найбільш успішних студентів, навіть якщо за результатами сесії усі вони отримали однаковий середній бал.

"Зараз у проекті бюджету закладено 2,978 млрд грн на соціальні стипендії та 2 млрд грн на академічні стипендії. Ми ж пропонуємо перекинути 1,7 млрд грн із соціальних стипендій на академічні, що дозволить не лише повністю профінансувати збільшені соціальні стипендії, а й забезпечити виплату збільшених стипендій майже для половини студентів", - наголосила Лілія Гриневич.

З 50% студентів, які отримуватимуть стипендії, планується, що 43% отримуватимуть академічні стипендії за рейтинговою системою, а соціальну отримуватимуть 7%.

Також читайте: "Академічні стипендії повинні бути посилені", - Гройсман

При цьому для ВНЗ III-IV рівня акредитації мінімальна стипендія буде на рівні 1100грн, що на 33.4% більше, ніж торік. Кращі студенти отримуватимуть стипендію на 72.9% більше, ніж зараз - 1600грн, тобто на рівні прожиткового мінімуму.

При розрахунках МОН зберегло сьогоднішнє співвідношення між мінімальними академічними стипендіями різних типів навчальних закладів, тому і для ВНЗ III-IV рівня акредитації, і для ВНЗ I-II рівня акредитації, і для ПТНЗ збільшення мінімальної стипендії передбачається на 33,4%.

Таким чином мінімальна стипендія для студентів ВНЗ I-II рівня акредитації становитиме 830 грн, а для учнів ПТНЗ - 415 грн.

Більш ніж на 100% збільшується стипендія для найкращих студентів, які навчаються на складних спеціальностях, де важко отримати високу оцінку. Зокрема йдеться про природничо-математичні педагогічні спеціальності (вчителів хімії, фізики, біології тощо) та інші математичні, природничі та інженерні спеціальності. Для них стипендія у ВНЗ III-IV рівня акредитації становитиме 2036 грн, у ВНЗ I-II рівня акредитації - 1536 грн.

Читайте також: Мінфін просить надати інформацію про всіх студентів, які отримували стипендії за останні 5 років

Заступник міністра фінансів Сергій Марченко на нараді наголосив, що Міністерство фінансів уже зараз дає згоду на перерозподіл видатків з соціальних стипендій на академічні в розмірі 1,4 млрд грн, а перед тим як говорити про перерозподіл в обсягах 1,7 млрд, потрібно побачити розрахунки. При цьому він зазначив, що, найімовірніше, такий перерозподіл доцільний, але в постанові має бути визначено, що академічні стипендії отримують близько 40% студентів і не більше 50%.

Був також домовлено, що Міністерство соціальної політики надасть свої пропозиції щодо виплат соціальних стипендій певним категоріям громадян. "Ми зацікавлені, щоб академічні стипендії були більші, ніж соціальні, щоб студенти з певних категорій громадян не втрачали мотивації до навчання", - зазначила перший заступник міністра соціальної політики Ольга Крентовська.

МОН представило і алгоритм, за яким буде здійснюватися перехід від діючої системи стипендіального забезпечення до нової. "Все просто, якщо студенти здають зимову сесію в грудні, стипендію за новими правилами вони отримають вже в січні 2017 року, а якщо сесія в січні - нова стипендія буде в лютому, при цьому ці студенти отримають за січень стипендію за старими правилами", - пояснила міністр Гриневич.

Читайте також: Виплату стипендій скасовано не буде, але алгоритм нарахувань переглянуть, - Міносвіти
Источник: https://ua.censor.net.ua/n417093
VEhrdlVXczVSMEV3VEdwUmRtUkRNVEJNVEZGMVRrZElUSGt2VW1ka1IwTXdUR3BSZGpsRE1UQk1NMUYwVGtkWE1GcGtPREJNVEZGMlpFTXo=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору