EN|RU|UK
 За кордоном
  10226  71

 Євросоюз має намір істотно збільшити фінансування оборони через перемогу Трампа, - Financial Times

Європейська комісія має намір запропонувати країнам більше витрачати на всі види військ і підвищити ефективність цих видатків.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на ZN.UA, про це повідомляє Financial Times, додаючи, що рішення ЄС з'явилося на тлі вимог переможця на виборах президента США Дональда Трампа до союзників із НАТО витрачати більше на свої армії.

Єврокомісія збирається вже завтра подати пропозицію створити Фонд після того, як країни-учасниці погодилися посилити військову координацію для зміцнення боротьби з тероризмом і захисту спільного кордону. У планах збільшення закупівель для прикордонних служб, стандартизація обладнання і використання космічної програми ЄС для потреб безпеки й оборони.

У комісії оцінили, що на сьогодні близько 80% військових закупівель відбуваються на національному рівні.

Також читайте: НАТО серйозно ставиться до загрози "гібридної" війни з боку Росії, - Столтенберг

Перемога Трампа на виборах посіяла напругу серед країн-учасниць НАТО. Протягом кампанії він попереджав, що його адміністрація може відмовити союзникам у захисті від Росії. А після виборів під час розмови з Генеральним секретарем альянсу Єнсом Столтенбергом він завив про "незаперечне значення" військового блоку. Однак, Трамп постійно закликав європейські країни збільшити витрати на оборону до 2% від ВВП.

22 з 28 країн ЄС входять у НАТО, але тільки Великобританія, Естонія, Польща і Греція виконують статутну норму щодо військового бюджету. Новий план керівництва ЄС, який просуває віце-президент Єврокомісії Юркі Катайнен, націлений на збільшення можливостей сухопутних, повітряних, військово-морських і аерокосмічних сил, а також на інвестування в кібербезпеку і розвідку. Необхідність це зробити також пояснюють зростанням терористичних загроз у Європі і агресивною поведінкою Росії, яка анексувала Крим і розв'язала війну на Сході України.

Франція і Німеччина стали на чолі процесу поглиблення координації при підтримці Іспанії та Італії.

Читайте також: "Ми дивимося на схід із дедалі більшим занепокоєнням, що Росія може стати на шлях агресії, а ми можемо стати її жертвою", - глава МЗС Польщі Ващиковський
Источник: https://ua.censor.net.ua/n417114
VEhrdlVXOTBSMEV3VEVSUmRrNURMMHg1TDFGdVpFTlJNRXRNVVc1dWVsRm9Ua041TUZsRVVYWjBSMEl3VERkU2FuUkRNdz09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору