EN|RU|UK
 Події
  8037  21

 ТОВ "Дельта Вілмар СНД" було заблоковано співробітниками ДФС

У ТОВ "Дельта Вілмар СНД" повідомляють про блокування діяльності компанії органами державної фіскальної служби.

Про це повідомили в прес-службі ТОВ "Дельта Вілмар СНД".

Так, 23 листопада 2016 орієнтовно з 10:00 ранку до 21 години вечора діяльність ТОВ "Дельта Вілмар СНД" була повністю заблокована групою озброєних осіб.

документ

документ


Як з'ясувалося пізніше, група осіб, очолювана старшим слідчим з ОВС першого відділу з розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ОВПП ДФС ст. лейтенантом податкової міліції Козак Л.С., з'явилася на території ТОВ "Дельта Вілмар СНД" для проведення обшуку приміщень ТОВ "Дельта Вілмар СНД" на підставі постанови судді Шевченківського районного суду м. Києва Бугіль В.В.

ТОВ "Дельта Вілмар СНД" зазвичай з розумінням ставиться до контрольних функцій державних органів, всіляко співпрацює з питань надання документації та інформації, що запитується відповідними органами, зокрема у межах розслідування кримінальних проваджень. Однак, зухвалість, нахабність та неадекватність дій співробітників ДФС України під час обшуку на нашому підприємстві 23 листопада 2016 року не можуть бути нічим обґрунтовані та повністю виходять за межі допустимих способів взаємодії органів влади та бізнесу.

По-перше, кримінальна справа, в межах якої проводився обшук та була заблокована діяльність двох заводів, не має жодного стосунку до ТОВ "Дельта Вілмар СНД".

Так, відповідно до Ухвали про обшук, кримінальна справа розслідується щодо декількох компаній, які здійснювали експорт соняшникової олії в 2015 році. Ці компанії не є пов'язаними з ТОВ "Дельта Вілмар СНД", наші компанії не брали участі в ланцюгу купівлі-продажу соняшникової олії, і відтак не могли мати жодного стосунку до їх можливих порушень.

Більше того, співробітники ДФС цього і не заперечували. Для цих підприємств Дельта Вілмар надавало виключно брокерські послуги з декларування вантажу загальною вартістю до 10 000 гривень. І всі документи з цього приводу були добровільно надані правоохоронним органам на початку обшуку, однак це ніяким чином не вплинуло на наміри правоохоронців провести обшук та не зупинило силовий вплив на співробітників підприємства.

Варто зазначити, що ТОВ "Дельта Вілмар СНД" завжди відповідає на запити правоохоронних органів, надаючи всі запитувані документи. Так і в цьому випадку набагато більш прийнятним та обґрунтованим було обрання іншого способу отримання інформації, аніж залучення 20 озброєних співробітників фізичного захисту та застосування сили до співробітників підприємств.

По-друге, було безпідставно заблоковано господарську діяльність підприємства, що працює в безперервному цілодобовому режимі. Ухвалою суду було надано дозвіл на проведення обшуку лише в одному приміщенні, яке належить ТОВ "Дельта Вілмар СНД". Проте особами, які здійснювали обшук, було заблоковано не тільки це приміщення, а й робота двох заводів, які розташовані за іншими адресам. Більше 10 годин було повністю унеможливлене прийняття сировини та відвантаження готової продукції. Через це ТОВ "Дельта Вілмар СНД" буде змушене відшкодувати своїм контрагентам простій автотранспортних засобів, морського судна та інші штрафні санкції за порушення термінів поставки. Тільки прямі збитки від незаконного втручання в діяльність підприємства, можуть сягнути мільйонів збитків.

В свою чергу непрямі втрати ТОВ "Дельта Вілмар СНД та економіки України лише за один день нахабних дій декількох співробітників ДФС України, можуть значно перевищити припустимі ненадходження до бюджету, ймовірність яких розслідується в межах кримінального провадження. По-третє, під час проведення обшуку слідчим було допущено низку грубих порушень Кримінально-процесуального кодексу України, яким має бути надана відповідна оцінка.

1. Фактично обшук проводився поза межами приміщень, в яких його було санкціоновано судом. Було заблоковано приміщення ТОВ "Дельта Вілмар СНД" за іншими адресами (контрольно-пропускні пункти та адміністративно-побутовий корпус).

2. Співробітників ТОВ "Дельта Вілмар СНД" було відсторонено від роботи, змушено покинути робочі місця.

3. Адвокати, вповноважені на захист ТОВ "Дельта Вілмар СНД" під час проведення обшуку, не допускались слідчим впродовж щонайменше півтори години; вимоги щодо допуску адвокатів ігнорувались.

4. Обшук проводився необґрунтовано довгий час.

5. Після відібрання оригіналів документів слідчим не було надано достатньо часу для виготовлення копій та детального опису оригіналів, що будуть вилучені. До протоколу обшуку не додано опис з зазначенням кількості та інших ідентифікаційних ознак документів, що було вилучено.

Зазначені вище обставини, за відсутності хоча б якихось законних підстав, створюють адміністративний тиск, перешкоджають господарській діяльності Товариства, створюють загрозу зупинки наших підприємств, та суперечать не тільки законодавству України, а також і засадам цивілізованого суспільства, що прагне до євроінтеграції.


документ

документ

документ

документ

документ

документ

документ

документ

Источник: https://ua.censor.net.ua/n417142
VEhrNGRrdzVRM2d3VEhaUmRuUkROakJaVUZGemRFTjNNRXd6VVhaa1IxQm1Ua05WTUV0VVVXOVJQVDA9
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору