EN|RU|UK
 Суспільство
  10245  16

 Українські козацькі пісні внесли в список культурної спадщини ЮНЕСКО. ВIДЕО

Народні пісні Дніпропетровщини перебувають під загрозою зникнення через старість виконавців і відсутність інших джерел для вивчення цього пласта культури.

Про це передає Цензор.НЕТ із посиланням на сайт ЮНЕСКО.

...
Козацькі пісні сьогодні виконують лише кілька колективів Дніпропетровської області. Це пісні про трагічні історії війни або козацьку любов. Їх співають для задоволення, пише сайт ЮНЕСКО, і виконавці часто не потребують аудиторії.

Організація називає три колективи, які сьогодні виконують козацькі пісні - "Криниця", "Богуславочка" і "Первоцвіт". У них співають як чоловіки, так і жінки. Традиція козацького піснеспіву передається з покоління в покоління, однак зараз вона під загрозою - покоління-носій цієї історичної пам'яті вимирає, а інших джерел вивчення цього пласта культури практично не залишилося.

ЮНЕСКО внесло козацькі пісні Дніпропетровщини в список нематеріальної культурної спадщини, яка вимагає негайного захисту. Разом з українськими піснями, в список були додані португальське гончарство та угандійські пісні і танці народу маді.

Источник: https://ua.censor.net.ua/v417176
VEhrNGRrdzVRell3V1ZCUmRUbEhUVEJaVEZKbk9VZEJNRXhDT0RCTWVsSm5PVU16TUV4cVVYVjBRM2RtVGtNck1GbFlVWFowUjBFd1REZFJkbVJEZDJaT1EzVXdTak5SYkdSRGFEQktjbEZ1WnowOQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору