EN|RU|UK
 Політика України
  2102  3

 Новий безпечний саркофаг для четвертого енергоблоку ЧАЕС буде введено в експлуатацію в листопаді 2017 року, - Семерак

Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак зазначив, що наступний етап після завершення насування арки на 4-й енергоблок Чорнобильської АЕС почнеться наступного року.

Про це він повідомив під час прес-конференції в Чорнобилі, передає Цензор.НЕТ із посиланням на повідомлення прес-служби відомства.

За його словами, заплановано завершення програми, спрямованої на перетворення об'єкта "Укриття" ЧАЕС на екологічно безпечну систему.

"Нове захисна споруда - це перший комплекс заходів. Протягом року ми повинні ввести новий конфайнмент в експлуатацію та розпочати роботи з демонтажу нестабільних конструкцій. Всі системи повинні бути підключені й протестовані. Після цього можливо буде використовувати обладнання, яке встановлено всередині, - крани. По-перше, це демонтаж нестабільних конструкцій, а з 2018 року ми перейдемо до вилучення паливовмісних мас, деконструкції 4-го енергоблоку з подальшим їх похованням", - сказав Семерак.

Міністр підкреслив, що одним із найважливіших завдань є спорудження основних об'єктів інфраструктури, пов'язаних зі виведенням Чорнобильської АЕС з експлуатації.

Він нагадав, що на території зони відчуження планується зведення сонячної електростанції.

"Кілька днів тому кілька китайських компаній заявили, що готові до зведення електростанції, яка за потужністю перекриє чверть колишніх потужностей ЧАЕС", - зазначив Семерак.

За словами голови Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталія Петрука, переміщення арки в проектне положення над об'єктом "Укриття" - найважливіша частина великої роботи другого етапу реалізації Стратегії перетворення об'єкта "Укриття" на екологічно безпечну систему.

"Попереду ведення НБК в експлуатацію, яке повинно завершитися в листопаді 2017 року. На другому етапі до 2023 року необхідно розробити інфраструктуру для демонтажу нестабільних конструкцій об'єкта "Укриття" і виконати їх демонтаж. Третій етап передбачає вилучення паливовмісних матеріалів та радіоактивних відходів тривалого періоду зі зруйнованого вибухом енергоблоку, а також їх кондиціювання з подальшим зберіганням і захороненням у сховищах радіоактивних відходів. Головна місія нашої Стратегії - мінімізувати наслідки від зруйнованого енергоблоку для нинішнього і майбутніх поколінь. Для зони відчуження - це крок для позитивних трансформацій і можливість стати територією промислового призначення з користю для державі", - зазначив Петрук.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n417195
VEhrdlVXOWtRekV3VEhwUmRHUkhRVEJNUkZGMWFUaDJNRmxJVVhOT1IwRXdUSEpSZG5SSFJUQk1SRkZ6TTNwUmNEbERVVEJLV0ZGdlVUMDk=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору