EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  18679  134
Матеріали за темою:

 "Тепер у рахунках за тепло в будинках з лічильниками і без них суттєвої різниці не буде", - Рева

Відтепер платіжки і рахунки тих жителів, чиї будинки обладнані лічильниками, і тих, чиї будинки лічильників за тепло не мають, істотно відрізнятися не будуть.

Це передбачено відповідною постановою уряду №1037, ухваленою 30 листопада, повідомили Цензор.НЕТ у прес-службі Мінсоцполітики.

Як повідомили у відомстві, цією постановою Кабінет Міністрів прибрав несправедливу диспропорцію. Оскільки в будинках, де є лічильники, люди платять за фактом споживання: кількість гігакалорій, що накрутив лічильник, ділиться на квадратні метри і виходить вартість одного квадратного метра та оплачується те, що реально споживається. А щодо будинків, не обладнаних лічильниками, то там виникла проблема.

У формулі, згідно з якою розраховується вартість однієї гігакалорії, закладена середня температура опалювального сезону. Наприклад, по місту Києву вона становить мінус один градус. Але цей мінус один градус складається з температур по місяцях. Їх необхідно було порівняти - розрахункову температуру жовтня, яка є в тарифі, з фактичною, яка була на вулиці. Там вона була нижче, ніж розрахункова в тарифі. А це означає, що кількість гігакалорій, які спожили, теоретично повинна була бути більше, тому що погода була холоднішою, ніж розрахункова.

"Отримали жителі ці гігакалорії, чи ні - невідомо, - каже зазначив міністр соціальної політики Андрій Рева. - Але згідно з формулою, передбаченою постановою Кабінету Міністрів від 30 жовтня 2015 року №1037, вартість тепла їм нарахували більшу. І люди відразу порівняли платіжки в будинках з лічильниками і в будинках без лічильників. Стало ясно, що там де є лічильник, люди заплатили менше, ніж там де лічильників не було. Це викликало природне обурення жителів будинків без лічильників", - заявив він.

Для того, щоб усунути цю диспропорцію, відновити справедливість і адекватність нарахувань, зазначає Рева, Кабінетом Міністрів України ухвалене рішення, що відтепер для будинків, у яких немає лічильників, розрахунок буде вестися за таким принципом. Протягом місяця в будинках, де є лічильники, будуть підсумовуватися все гігакалорії, спожиті цими будинками. Далі вони діляться на загальну площу цих будинків і, таким чином, буде вираховуватися середня вартість одного квадратного метра у кожному окремому населеному пункті. Для будинків, де немає лічильників, це і буде вартість одного квадратного метра, за яку потрібно платити.

"Таким чином жителі не обладнаних лічильниками будинків будуть платити в середньому стільки ж, скільки з лічильниками. Це відновить хоч якоюсь мірою соціальну справедливість, однак не вирішує головне питання - кожен повинен платити за те, що він споживає. Останнє можливе лише за умови , що всі будинки будуть обладнані лічильниками. Однак ця нова впроваджувана система набагато справедливіша і коректніша, ніж те, що було до цього. І ми сподіваємося, що більше таких диспропорцій не буде", - підкреслив Рева, коментуючи ухвалене урядом рішення.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n417212
TUZsTVVYTk9SMEV3VEdwU2FFNURORWxPUXpJd1RISlJjM2s0ZGt4NUwxRnNkRU5oTUVwT09EQlpURkZ6VGtkQk1FeHFVbWhPUXpSbVRrZEJNRXhFVW1oa1IwUXdURE5SZFhSRE5HWk9RMk13V21KUmRtUkhWekJaU0ZKbmRFTXhNRmxFVW1ka1IwTXdURXhSZG1sRVVtZGtReXN3V1dKU2JIUkRkekJNZGxKcVRrTTVNRXczVW14NVJGRjJPVU1yTUV4MlVteDBSME13VEdwUmRYUkROQT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору