EN|RU|UK
 За кордоном
  6218  12

 ЄС і НАТО: Найкраща відповідь Трампу - збільшення оборонних бюджетів, - Reuters

Виділення більших сум на військові потреби країн ЄС і НАТО - один із кращих способів впоратися з проблемами, які можуть виникнути у сфері оборони Європи після вступу Дональда Трампа на пост президента США.

До збільшення оборонних бюджетів закликали в середу в Берліні високопоставлені військові чиновники, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Reuters.

Під час президентської кампанії Дональд Трамп поставив під сумнів доцільність захисту Америкою своїх союзників, з огляду на те, що вони занадто мало власних коштів витрачають на оборону. Ці заяви викликали побоювання в Європі, що США можуть зрізати фінансування НАТО в період підвищеної загрози з боку Росії.

Тому в середу, 30 листопада, ЄС оголосив про плани збільшити фінансування оборонного сектору до найвищого рівня за останні 10 років, скасувати раніше прийняті скорочення бюджету на мільярди євро і "продемонструвати, що він готовий платити за свою безпеку", пише новинне агентство.

"Найкраща відповідь панові Трампу - це довести йому, що він не має рації, що Європа сильна і може захистити себе сама", - заявив на Берлінській конференції з безпеки адмірал Франції Філіп Куандро, перший заступник начальника штабу оборони. - "Я вважаю, що європейські країни повинні збільшити свої оборонні бюджети".

Після розпаду Радянського Союзу європейські союзники скоротили свої оборонні витрати до історичних мінімумів. Приблизно три чверті оборонного бюджету НАТО покривають Сполучені Штати. Військові витрати країн ЄС почали збільшуватися тільки в останні роки - через загрозу Росії в Україні, атак ісламістів і потоки мігрантів.

На сьогодні тільки Естонія, Греція, Польща і Великобританія виділяють 2% ВВП на оборону, як це пропонує НАТО. Чеський генерал Петро Павел, глава військового комітету НАТО, каже, що 2% це занадто багато і нереально для багатьох членів НАТО. За словами генерала, краще зосередити зусилля на видимих поліпшеннях боєздатності, ніж намагатися досягти цієї мети.


Источник: https://ua.censor.net.ua/n417409
VEhrNGRrdzVRM2d3VEZoUmREbERMekJNV0ZGMWRFTjNaazVEZURCWk4xRjBUa015TUV4WVVtZHVlbEYyZEVONE1FdzNVbWRPUXlzd1RETlJjMGg2VVc5a1EyOHdTa0U5
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору