EN|RU|UK
 За кордоном
  23429  81

 "У міжнародних відносинах підвищується роль фактора сили": Путін затвердив концепцію зовнішньої політики Росії

Президент Росії Володимир Путін затвердив нову концепцію зовнішньої політики РФ.

Відповідний указ опублікований на офіційному порталі правової інформації РФ, повідомляє Цензор.НЕТ.

Роль фактора сили в міжнародних відносинах у зв'язку із загостренням протиріч і нестабільністю політичної та економічної системи збільшується, йдеться в документі, опублікованому на офіційному інтернет-порталі правової інформації, при цьому "нарощування та модернізація силового потенціалу, створення і розгортання нових видів озброєнь підривають стратегічну стабільність, створюють загрозу глобальній безпеці, що забезпечується системою договорів і угод у галузі контролю над озброєннями".

"Попри те, що небезпека розв'язання великомасштабної війни, серед іншого і ядерної між провідними державами залишається невисокою, зростають ризики їх втягування в регіональні конфлікти і ескалації криз", - наголошується в Концепції.

Росія буде боротися проти військових інтервенцій, які порушують суверенітет держав, під приводом реалізації концепції "відповідальності за захист". "Російська Федерація має намір не допускати здійснення під виглядом реалізації концепції "відповідальність за захист" військових інтервенцій та інших форм стороннього втручання, що порушують норми міжнародного права, зокрема, принцип суверенної рівності держав", - йдеться в тексті документа.

Росія буде вибудовувати відносини з НАТО з урахуванням ступеня готовності Альянсу до рівноправного партнерства, йдеться у Концепції. При цьому в документі підкреслюється, що Росія "негативно ставиться до розширення НАТО, наближення військової інфраструктури Альянсу до російських кордонів і нарощування його військової активності в прикордонних із Росією регіонах".

Росія, зазначається в Концепції, ставиться до цих дій як до "таких, що порушують принцип рівної і неподільної безпеки і веде до поглиблення старих і появи нових розділових ліній у Європі".

У новій концепції зовнішньої політики Росії йдеться про те, що російська сторона зацікавлена в розвитку зв'язків з Україною "на основі взаємоповаги".

"Росія зацікавлена в розвитку всього різноманіття політичних, економічних, культурних і духовних зв'язків з Україною на основі взаємоповаги", - йдеться в концепції.

При цьому Росія також зацікавлена в розвитку партнерських відносин з Україною "за умов дотримання своїх національних інтересів".

Дивіться на "Цензор.НЕТ": "Нам потрібні друзі", - Путін. ВIДЕО
Источник: https://ua.censor.net.ua/n417455
VEhrdlVXNDVSMFF3V1V4U2JIUkRPVXg1TDFGdlRrTXJNRmxJVW14MFIxQT0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору