EN|RU|UK
 Економіка
  10621  308

 Економісти підписали лист на підтримку запуску ринку землі в Україні

Провідні українські економісти та лідери думок звернулися з відкритим листом про неприпустимість зупинки земельної реформи до народних депутатів, які 6 жовтня 2016 року майже конституційною більшістю (297 голосів) продовжили мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення ще на рік.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Ми вважаємо таке рішення (про продовження мораторію) не просто прикрою помилкою, а й ознакою трагічного непорозуміння всередині суспільства щодо одного з ключових питань економічних реформ, подолання однієї з трагічних спадщин радянського минулого, якого Україна могла позбутися, але не позбулася", - йдеться в документі.

Серед підписантів - екс-прем'єр-міністр Юрій Єхануров, екс-глава Мінекономрозвитку Павло Шеремета, перший заступник голови Мінагропроду Максим Мартинюк, голова "Українського товариства економічних свобод" Мар'ян Заблоцький, співголова громадянської платформи "Нова Україна" Андрій Длігач, президент ІГ "Універ" Тарас Козак, керуючий директор Capital Times Investment Company Ерін Найман, економіст Данило Монін, депутати Віктор Пинзеник, Володимир Ар'єв та Олексій Мушак.

Звернення також підписали журналіст і ведучий Микола Вересень, цивільний активіст, лідер рок-групи "Друга Ріка" Валерій Харчишин.

Його автори нагадують, що українське селянство, протягом століть позбавлене права володіти землею, знайшло його лише на короткий термін після відновлення Незалежності. "Однак спочатку під впливом прокомуністичного більшості у Верховній Раді 90-х років, потім під впливом інших популістських сил, наш парламент вісім разів за останні 25 років новітньої історії продовжував дію мораторію на продаж землі, позбавляючи людей їхнього конституційного права розпоряджатися своєю власністю", - підкреслюється в документі.

Економісти вважають неспроможними доводи прихильників продовження мораторію про низькі стартові ціни на землю, оскільки за відсутності ринку відсутні і драйвери зростання вартості будь-якого активу.

Як позитивний приклад вони наводять країни Східної Європи, що відкрили свої ринки ще 15-20 років тому, що сприяло розвитку економіки, зростання цін цих земель і врожайності на них.

В Україні ж через штучні обмеження і відсутність альтернативи рівень орендної плати є одним із найнижчих в Європі, а заручниками такої ситуації стали майже 6,7 млн ​​громадян-власників паїв, констатується в листі.

"Підписати лист можна на сайті: http://freeforukrainianland.org/"

Источник: https://ua.censor.net.ua/n417620
VEhrNGRrdzVRek13VEZoUmRrNUROekJaT1Rnd1RIcFJkblJIUVRCTVJGSm5kRU1yTUZsRVVteDBRelU9
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 4 з 4
<<<1 2 3 4
Сторінка 4 з 4
<<<1 2 3 4
 
 
 
 
 
 вгору