EN|RU|UK
 Здоров'я
  8191  46

 По країні почалася робота над створенням госпітальних округів, - МОЗ

Міністерство охорони здоров'я (МОЗ) та місцеві органи влади почали роботу над створенням госпітальних округів.

Про це Цензор.НЕТ повідомили в прес-службі МОЗ.

У повідомленні зазначається: "Старт до початку відповідної роботи дало затвердження Кабінетом Міністрів порядку створення госпітальних округів.

Зокрема, госпітальні округи будуть створюватися в рамках тієї чи іншої області, проте їх формування буде мати свою специфіку. "Благоустрій буде відбуватися за 2 принципамм: по-перше, повинна бути забезпечена доступність громадянина до якісної допомоги, по-друге, заклади, де надається ця допомога, повинні мати належне навантаження, щоб підтримувати належну кваліфікацію медичних фахівців", - йдеться в повідомленні.

Також читайте: Система охорони здоров'я в Україні розвалюється, - в.о. міністра охорони здоров'я Супрун

При цьому наголошується, що буде визначатися лікарня інтенсивного лікування, яка буде найбільш потужною в окрузі, а решта лікарень будуть перепрофільовані таким чином, щоб там надавалися послуги, які не вимагають високотехнологічного обладнання.

За словами заступника міністра охорони здоров'я Павла Ковтонюка, місцева влада буде сама вирішувати які і скільки лікарень потрібно громаді, де в першу чергу потрібно зробити дороги для своєчасного доїзду швидкої тощо.

Згідно із затвердженим урядом порядком, до складу госпітального округу має входити не менше однієї багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування першого і / або другого рівня та інші заклади охорони здоров'я. Перелік медичних втручань з надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги буде затверджуватися Міністерством охорони здоров'я, так само як і приблизні табелі матеріально-технічного оснащення лікарень.

Читайте також: Кабмін затвердив концепцію переходу на страхову медицину

Документом також визначаються нормативи кількості обслуговування пацієнтів. Так багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування 1-го рівня має обслуговувати не менше 120 тис. осіб, а 2-го рівня - не менше 200 тис. осіб.

Межі та склад госпітальних округів повинні визначатись таким чином, щоб жителі, які в них проживають, мали доступ до вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги у межах свого госпітального округу. Адміністративним центром госпітального округу визначається населений пункт, як правило, місто з населенням понад 40 тис. осіб, в якому розміщена багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування другого рівня.

Зона обслуговування госпітального округу визначається своєчасністю доїзду до багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування, що не повинен перевищувати 60 хвилин, та бути еквівалентна радіусу зони обслуговування 60 км.

Ці та інші вимоги до порядку визначення складу та меж госпітальних округів дозволять місцевій владі їх сформувати та визначити оптимальні маршрути пацієнтів.

Згідно з постановою уряду, Міністерство охорони здоров'я повинно у місячний термін затвердити примірне положення про госпітальний округ та до 1 лютого 2017 року внести до Кабінету Міністрів України проект нормативно-правового акту щодо затвердження переліку та складу госпітальних округів.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": "Серед медзакладів з'явиться конкуренція", - Гройсман про реформу медицини

Зазначимо, Госпітальний округ - це функціональне об'єднання закладів охорони здоров'я, розміщених на відповідній території, що забезпечує надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги у повному обсязі населенню цих територій, утворюється на основі критеріїв, встановлених нормативним актом, та діє відповідно до положення, яке розробляється і затверджується МОЗ.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n417626
VEhrNGRrdzVRemd3VEZoUmRFNUROREJaWWxGMVRrTTVNRXhDT0RCTVVGRjJkRWRDTUV3dlVteDBSME13VEVSUmRUbEhWekJNWmxGelRrZEhNRnBpVW1vemVsRnVUa2RYTUV3elVYUTVRekF3VERkU1owNURLekJNU1c0d1dUZzk=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору