EN|RU|UK
 За кордоном
  5265  91

 "Відносини церкви і держави побудовані на умовах незалежності", - патріарх РПЦ Кирило

Російська православна церква (РПЦ) є незалежною від держави і влади РФ.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це заявив патріарх РПЦ Кирило в інтерв'ю Le Figaro.

"Відносини церкви і держави побудовані на умовах незалежності й співробітництва в тих сферах, де це задовольняє інтереси православних громадян. Рівень свободи, яким ми користуємося, безпрецедентний не тільки в порівнянні з радянським часом, але і з Синодальним періодом у Російській імперії, коли церква була редукована до рівня міністерства духовних справ", - сказав він.

Читайте також: Кирил заявив, що не допустить незалежності УПЦ від Московського патріархату: Київ - це духовна колиска Святої Русі

"Рівень церковно-державних відносин у нашій країні багато в чому подібний до середньоєвропейського. У Росії, якщо ми говоримо про державу, де проживає більшість прихожан Російської православної церкви і де розташовані органи центрального церковного управління, немає державної церкви, як, наприклад, у Великобританії або Данії. У нас церква не здійснює публічних функцій з реєстрації шлюбів, як у низці північноєвропейських держав. Держава не виконує для нас функцій агента зі збору церковних податків, як в Німеччині. Президент Росії не затверджує призначення єпископів, як це робить президент Франції в Ельзасі, згідно з Конкордатом 1801 року. Навіть більше, наші священики не отримують зарплату від держави в Росії, зате отримують зарплату в Бельгії, де є наші клірики", - додав Кирило.

Також читайте: Сущенку не дозволили зустрітися зі священиком УПЦ КП

"Політика, якщо ми маємо на увазі під цим словом боротьбу за владу і вплив, є там, куди її приносять люди своїми діями, в тому числі й туди, де їй не місце. Нікому не спадає на думку вести політичний торг із дружиною або дітьми, якщо принаймні є намір зберегти сім'ю. Так і церква не може ставати учасником якого-небудь політичного розміну, як би цього не хотілося тим, хто не бачить краси і спасіння християнства", - заявив патріарх РПЦ.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n417707
VEhrdlVXMTBRelF3V1VSUmRVNUROMHg1TDFGMFRrTXhNRmxFVVhSMFEzY3dURXhSYzBoNlVXOU9RMll3UzFvNE1GbGlVWFJrUjBFd1RISlJjM1JEZHc9PQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору