EN|RU|UK
 Політика України
  3025  50

 Візит Порошенка до Польщі підтвердив стратегічний і дружній характер відносин, - Дещиця

Учорашній візит Президента України Петра Порошенка до Польщі підтвердив стратегічний характер відносин між Києвом і Варшавою.

Таким чином посол України в Польщі Андрій Дещиця охарактеризував результати візиту глави України до Польщі, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.


"Якщо сказати одним реченням, то цей візит підтвердив стратегічний і дружній характер наших відносин", - заявив Дещиця.

Він підкреслив, що візит символічно відбувся в день, коли Польща 25 років тому першою в світі визнала незалежність України. "Цей візит був продовженням інтенсивних контактів між двома президентами, оскільки президент Польщі був на святкуванні 25-річчя незалежності України", - підкреслив український дипломат.

Важливим Дещиця назвав той факт, що під час візиту було підписано угоду між Україною та Польщею щодо співробітництва в оборонній сфері."Угода про співробітництво в оборонній сфері означає не тільки хороші контакти у військово-технічній сфері, а й створює можливості для збільшення кількості військових навчань і кількості учасників цих навчань, дає рамкові правові основи для розвитку литовсько-польсько-української бригади та реалізації спільних військово-технічних проектів", - повідомив Дещиця. Як зазначив український дипломат, міністр національної оборони Польщі Антоній Мацеревич після підписання угоди сказав, що раніше між країнами "хвіртка для співпраці була лише трохи прочиненою, а зараз вона відкрита повністю".

Водночас, на думку дипломата, спільна декларація в енергетичній сфері з критикою Єврокомісії щодо надання "Газпрому" монопольного доступу до газопроводу OPAL показала, що у Києва та Варшави є "багато спільних проектів і багато спільних загроз, з якими країни разом готові боротися".

Дещиця поінформував, що в енергетичній сфері сторони обговорили також можливість транспортування каспійської нафти через територію України, перспективи будівництва газового сполучення між Україною і Польщею, а також створення енергетичного моста між країнами.


За словами Дещиці, з лідером правлячої в Польщі партії "Право і Справедливість" Ярославом Качиньським Порошенко обговорив питання двостороннього співробітництва, європейських перспектив України, а також безпеки й історичного минулого.

Посол зазначив, що питанню складного історичного минулого двох народів було приділено значну увагу під час візиту. "Президенти домовилися, що необхідно працювати над пошуком взаєморозуміння у цих питаннях і, зокрема, опрацьовувати дорожню карту у питанні погодження позицій сторін, що стосується історичного минулого", - зазначив Дещиця.

За його словами, президенти дали доручення МЗС обох країн і своїм зовнішньополітичним радникам обговорити механізми, форми та шляхи історичного примирення обох народів. Ці питання обговорюватимуться як на рівні МЗС, так і на рівні Консультаційного Комітету президентів України і Польщі.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n417743
VEhrdlVXNDVReXN3V1VSUmRuUkhTVEJNV0ZGMlpFTTJNRXcxT0RCS1ZGRjBaRWRLTUV4cVVtaDBSMUJNZVM5UmRqbERLekJaU0ZGMmRFTTNaazVEWmpCTU4xRjFPVWROTUZsdVVYTkJQVDA9
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору