EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  6674  13

 Прокуратура Черкаської області хоче повернути в держвласність ліс, незаконно виділений Хорошковському, - "Ні корупції!" ФОТОрепортаж+ДОКУМЕНТИ

Прокуратура Черкаської області подала до суду позов про визнання недійсним розпорядження Канівської райадміністрації про надання у власність приватним особам 26 га земель лісового фонду в Канівському районі.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це йдеться в розслідуванні співробітників проекту "Ні корупції!"

Ці ділянки, вартістю майже 10 млн грн, у 2005 році були незаконно передані з вини місцевих органів виконавчої влади, зазначають у відомстві. Згодом власником лісів, украдених у держави, став Валерій Хорошковський.

Також читайте: Економісти підписали лист на підтримку запуску ринку землі в Україні

хорошковский лес

За даними Держземкадастру, право власності на усі ці ділянки пан Хорошковський зареєстрував чи не в один день у вересні цього року. Посвідчив процедуру київський міський нотаріус Мартиненко В.О.

У ДП "Канівське лісове господарство" відповіли, що не мають до цього ніякого стосунку, оскільки вказана ділянка на той період не відносилася до лісогосподарських угідь держпідприємства.
хорошковский лес


У Канівській РДА, пославшись на дані управління Держгеокадастру у Канівському районі Черкаської області повідомили, що в рамках кримінального провадження матеріали вилученні правоохоронцями. Тому надати їх цей орган владних повноважень не може.
Порадили звернутися за копіями до органу, "що прийняв таке рішення при умові знаходження в нього на момент здійснення запиту оригінального примірника".

хорошковский лес
В офіційному повідомленні йдеться: "розпорядженням Канівської РДА від 03.02.2005 № 34 затверджено проект відводу землі, яка перебувала у державній власності загальною площею 67,0427 га у власність 46 громадянам для ведення особистого селянського господарства та частково для ведення садівництва в адміністративних межах Бобрицької сільської ради Канівського району".

хорошковский лес
До того ж, при видачі державних актів на право власності на земельні ділянки порушено вимоги Земельного кодексу України, Лісового кодексу України, Закону України "Про землеустрій", Закону України "Про державну експертизу землевпорядної документації".

Земельні ділянки на момент передачі у приватну власність відносились до лісів І-групи, і їхнє цільове призначення не змінювалось. Нині, як бачимо, призначення лісу змінили на "для ведення садівництва" та "ведення особистого селянського господарства".

Читайте також: Росія двічі пропонувала обміняти екс- "беркутівців" Зінченка та Аброськіна, обвинувачених у вбивствах на Майдані, - "Дзеркало тижня"хорошковский лесхорошковский лес

У зв'язку з порушеннями земельного та лісового законодавства, допущеними при приватизації земель, за дорученням Генеральної прокуратури України прокуратура Черкаської області пред'явила до суду позов про визнання наведеного розпорядження недійсним та витребування з незаконного володіння 26 га земель. Стосовно інших земельних ділянок прокуратура області підготувала проект позову, який скерують до суду після його погодження.

"На сьогодні лісистість в області є нижчою від рівня, оптимального для забезпечення позитивного впливу на навколишнє природне середовище і здоров'я людей, розпорядження і використання земель лісогосподарського призначення та вкритих зеленими насадженнями нерідко здійснюються з порушеннями вимог законодавства, наслідком чого є зменшення площі цих земель", - стверджує Світлана Андрійченко, прес-секретар прокуратури Черкаської області.

Дивіться також: У Львівській та Черкаській областях 44 населених пункти залишилися без електрики через негоду
хорошковский лесхорошковский лесхорошковский лес

(Фото проекту "Ні корупції!")
Источник: https://ua.censor.net.ua/n417798
VEhrdlVYQmtReXN3V1VSUmRuUkhTVEJNY2xGMmRFTjVNRmxJVW1wT1F6WXdUR3BSZFZNNGRqQk1abEYwWkVNNE1FeDJVbW96ZWxGMk9VTXJNRXhtVVhaMFEzbG1Ua00zTUZwaVVtZFllbEYyT1VkQk1FdzNVWFYwUjBRd1dVUlJjMDVIUXpCWlVGSm5Ua04zWms1SFFqQlpVRkYwU0hwUmNEbERNVEJaUkZGMWRFTjNNRmx1VVhWT1F6a3dURUU5
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору