EN|RU|UK
 Політика України
  20056  154

 Муженко: "Українське військо набагато краще, ніж три роки тому. Земля горітиме під ногами окупантів"

Загроза масштабної російської агресії виходить не лише зі сходу України, а й з півночі, південного заходу та тимчасово окупованого Криму, де росіяни зосередили істотні наступальні можливості.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це заявив начальник Генерального штабу - головнокомандувач Збройних сил України, генерал армії України Віктор Муженко в інтерв'ю Укрінформу.

"Загроза для України виходить звідусіль, де є російські війська. Це не тільки схід країни. Ми можемо чекати удару від російських угрупувань із півночі, із заходу, з півдня, з Криму, де росіяни зосередили істотні наступальні можливості", - заявив Муженко, коментуючи загрозливі напрямки з боку РФ.

Він додав, що в Генштабі реально оцінюють ці загрози військового характеру та прораховують ймовірні сценарії розвитку подій на випадок масштабної російської агресії: "Ці сценарії відпрацьовуються під час навчань, ми вчимося мобільній та гнучкій обороні, концентруємо зусилля на найзагрозливіших напрямках".

Водночас начальник Генштабу назвав головну перевагу українців. "При тому, що Російська Федерація володіє більшою кількістю зброї та людського потенціалу, у нас є ключова перевага. Ми - на своїй землі, яка просто горітиме під ногами окупантів", - підкреслив він.


Генерал вказав на те, що українське військо вже набагато краще, ніж раніше: "Ситуація наразі докорінно відрізняється від тієї, що ми мали на початку війни вже майже три роки тому. Бойовий потенціал Збройних сил незрівнянно вищий, війська навчені та забезпечені, оснащені зброєю і зв'язком, вони набули реального досвіду бойових дій".

Крім того, в Україні зараз вже є майже 100 тисяч резервістів оперативного резерву - "солдати і офіцери, які мають військовий досвід, пройшли найскладніші випробування і вистояли під вогнем".

"Ці люди мотивовані, з бойовим досвідом, дисципліновані та мобільні. Це величезна сила", - підкреслив Муженко.

Водночас наразі відбувається формування підрозділів територіальної оборони, "які, де-факто, перебуватимуть у постійній готовності для організації спротиву на випадок наступу противника". В організації такої системи враховуються кращі практики, зокрема Прибалтійських країн.


"Все це в комплексі робить можливу агресію Російської Федерації безглуздою. Адже агресор зазнає величезних втрат і не зможе контролювати території, навіть у випадку певного просування в глибину України. Військові можливості Російської Федерації великі, але не безмежні. З іншого боку, такі втрати політичному керівництву РФ доведеться пояснювати власному народу", - заявив начальник ГШ ЗС України.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n417801
VEhrdlVXNU9SMFF3VEdKUmRHUkRPVEJNY2xGMmFUaDJNRXhFVVhNNVIwRXdURmhTWjJSSFZ6QlpPVGd3U2tSUmRtUkhRekJNYWxKbmRFTXhNRmxFVVhaMFIwRXdUR3BTWjJSSFF6Qk1hbEpvT1VNNU1FeEJaekJNTjFGMk9VTXhNRmxFVVhOT1IwY3dXbUpTYWpONlVYTk9SMEV3VEhwU2JIUkhVR1pPUTNjd1dVUlJkazVIVnpCWk9HY3dTMFJSY0VFOVBRPT0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору