EN|RU|UK
 За кордоном
  39474  101

 Активістка виявила 6312 "зайвих" смертей у трьох регіонах РФ. Аномальну смертність росіян пов'язує з війною в Україні і Сирії

Громадянська активістка Тетяна Колесова, чия професійна діяльність пов'язана зі статистикою, помітила аномальну смертність від зовнішніх причин, зафіксовану починаючи з весни 2014 року в трьох російських регіонах. Постає запитання, чи не ховаються за цими цифрами бойові втрати на Донбасі і в Сирії.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це йдеться в матеріалі Радіо "Свобода".

Тетяна Колесова, вивчаючи структуру і динаміку смертності в різних російських регіонах, виявила, що в трьох із них смертність виглядає надто вже великою, причому в одному випадку її різкий стрибок припадає на травень 2014 року, в двох інших починається з весни 2015 го.

"У разі реєстрації смертності від зовнішніх причин вказується чотири основні причини: вбивства, самогубства, транспорт і випадкові отруєння алкоголем. Вони вказуються в оперативних даних, але я звернула увагу, що, коли ці причини враховані, крім того, залишається ще приблизно така ж кількість смертей - і ця цифра зростає. Як правило, від року до року від одних і тих же причин помирає приблизно однакова кількість людей - з невеликими коливаннями. Десь буває перекіс у сторону транспорту, десь у сторону алкоголізму, але все ж ці цифри в основному стабільні. Що ж тоді зростає? Я стала заглиблюватись, витратила на це дуже багато часу, познайомилася не лише з оперативними даними, але і з підсумковими звітами, з великою кількістю джерел, статей, підручників. І я виявила, що у нас за останній період, трохи менше трьох років, з травня 2014 року стали реєструватися дивні або аномальні цифри смертності. Виходить, що смертей унаслідок вбивства, самогубства, транспорту і випадкових отруєнь алкоголем залишається стільки ж, а ось цей туманний залишок збільшується. І спостерігається цей процес у трьох регіонах - Воронезькій та Нижегородській областях і Красноярському краї. На те, щоб з'ясувати це, пішла сила-силенна часу. На мій запит Федеральна служба державної статистики прислала мені архівні документи - звіти за минулі роки", - повідомила російська активістка.

Читайте також: В окупованому РФ Криму зросла смертність серед населення

"Мені прислали звіти за минулі роки, і я зробила відправною точкою 2013 рік. Всі з цього приводу жартують, адже всі, хто, як і я, вчився в радянській школі, звикли, що все тоді порівнювався з 1913-м - останнім довоєнним роком. Ось я і порівнювала дані щодо смертності в різних регіонах з даними за 2013 рік. Треба сказати, що у кожного регіону свій демографічний портрет. У нього входить кількість народжень, шлюбів за певний час, один з найважливіших показників - смертність, в тому числі смертність від зовнішніх факторів, яка в нашій країні дуже велика. Зараз картина смертності від зовнішніх факторів в цілому по країні виглядає благополучно, але є три регіони, де це не так: там ця смертність зростає. У Красноярському краї це явище почалося в травні 2014 року, у Воронезькій і Нижньогородській областях - в березні 2015-го і з деякими коливаннями триває досі. Якщо порівнювати з 2013 роком, то на кожен із цих регіонів з 2014-2015 року припадає понад 2 тисячі, а всього 6312 - "зайвих" смертей. Я хочу уточнити, що я говорю саме про зареєстровані смерті - це не означає, що саме така кількість людей померла. Природно, я дивилася в ЗМІ - що ж відбувалося такого особливого в цих регіонах, що стільки людей померло? Може, там наркотик страшний смертельний поширювався або катастрофа якась була? Але катастрофи в ЗМІ якраз відображаються добре - взяти ту ж авіакатастрофу над Сінаєм в 2015 році, там зліт смертності видно чітко. Правда, і тут є своя особливість: я чекала, що жертви цієї авіакатастрофи будуть зареєстровані як жертви теракту, але вони зареєстровані в транспортній графі. Чому - це теж велике запитання. В іншому ж ми бачимо від місяця до місяця повторювані цифри - плюс 100, 200, 300, 150 смертей в кожному з трьох регіонів - і ми розуміємо, що це не випадково. Моя основна гіпотеза, що всі ці люди загинули не в цих регіонах. А виникнення аномальної смертності в травні 2014 року я пов'язую з тим, що значна кількість росіян бере участь у бойових діях на території інших країн: це Україна і Сирія. Оскільки наша країна заперечує свою участь у військових діях, але не заперечує присутності там своїх громадян, які, з моєї точки зору, займаються міжнародним тероризмом, то у мене виникає запитання. Якщо ці громадяни загинули, припустімо, на Донбасі, то чому органи ЗАЦС реєструють їх смерті в декількох певних регіонах, з чим це пов'язано? Хто міг ухвалити таке рішення - напевно, керівництво цих регіонів? І мені незрозуміло, де насправді були зареєстровані ці люди, а де вони померли", - говорить Тетяна Колесова.

"Сама вона направляла запит у МВС РФ і отримала променисту відписку, де було сказано, що зі смертністю в країні все добре. Це її не здивувало - вона знає, що державні органи, такі як МВС та МОЗ, мають можливість маніпулювати в документах причинами смертності: у всякому разі, в оперативних даних вона нерідко бачила одні причини, а в основних звітах - вже зовсім інші. На думку Тетяни Колесової, тут потрібна велике дослідження різних чинників, наприклад, роботи РАЦСів і кладовищ. Ніхто не знає, скажімо, як реєструються смерті людей, які померли за межами Росії, або як фіксуються смерті людей, зареєстрованих в інших регіонах", - йдеться в статті.

Доцент департаменту соціології Вищої школи економіки в Петербурзі Олексій Купріянов, зробивши необхідні розрахунки, погодився з тим, що смертність від зовнішніх причин у трьох зазначених Тетяною Колесовою регіонах дійсно виглядає аномальною.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n417950
VEhrNGRrdzVRM2t3V21KUmRXUkRPVEJNUWpnd1dXSlJjM1JETkRCTU0xSm5kRU4zTUZsQ09EQk1MMUYyZEVkR01FdzNVbWRPUXlzd1RERTRNRmxJVVhaT1F6RXdXVVJTWjNSRE9UQmFZbEpuWkVkRE1GbDRPREJaU0ZGMlRrTXhNRmxFVW1kMFIwMW1Ua05WTUV3M1VYWmtRM2d3VEVSU1oxRTlQUT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору