EN|RU|UK
 Економіка
  6343  57

 "В інвесторів в енергетику одне питання: як ми будемо заробляти гроші?", - Пасенюк

Впровадження RAB-регулювання допоможе привести іноземних інвесторів в українську енергетику, що в цілому позитивно позначиться на рівні розвитку галузі.

Таку думку в інтерв'ю ЛІГА.net висловив Макар Пасенюк, керуючий директор ICU.

"Без цього (без впровадження RAB-регулювання) вони точно не прийдуть. Я виходжу з того, що все, що в нас є, має бути максимально швидко продано, і, бажано, продано брендовим компаніям... Брендові інвестори приведуть не тільки дешеві й довгі гроші в сектор, а й сучасні технології, менеджмент, корпоративне управління, готовність інвестувати та отримувати дохід не за рахунок підвищення тарифу, а за рахунок зниження собівартості, втрат, конкуренції за споживача, врешті-решт", - сказав експерт.

За його словами, великі західні компанії свого часу вже висловлювали зацікавленість у придбанні вітчизняних енергетичних активів, однак питання RAB-регулювання стало одним із каменів спотикання. "У 2002 році приходить Electricite de France (EDF) і просить ING, в якому я працював, виступити радником з приватизації. Тоді ж зацікавилися АЕS і VS Energy. Ментально в усіх однакові питання. Кажуть, ціна, зростання, потенціал - все цікаво, але сьогодні одні правила, а завтра інші. Скажіть, як ми на цьому будемо заробляти гроші? Ось у нас в Європі та Америці є RAB-регулювання. Ми володіємо енергомережами, підтримуємо їх у належному стані і, якщо є необхідність, розвиваємо, за це отримуємо прогнозований дохід", - зазначив Макар Пасенюк.

Він висловив упевненість у тому, що впровадження RAB-регулювання вимагає багато часу, однак для успішної приватизації така новація в енергетиці просто необхідна. "Уявіть, що ви EDF або RWE. Як вам переконати свої ради директорів зробити таку інвестицію і потім показувати прибутковість для своїх акціонерів? Зараз вони приходять і бачать те саме, що і в 2002-му, але тепер офіційно норма прибутку їм не гарантується. Абсурд? Навіщо такий бізнес потрібен?" - наголосив експерт.


Источник: https://ua.censor.net.ua/n417953
VEhrNGRrdzVRekV3VEROUmRHUkhRVEJNVUZGMFpFZERNRXhxVVhWMFEzZG1Ua2RYTUV3elVYTjBRekV3V1VoU1ozUkRLekJaUkZGMVFUMDk=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору