EN|RU|UK
 Політика України, Здоров'я
  4634  40

 Роздрібні аптечні мережі не дотримуються рекомендованих державою цін на ліки, - Держпродспоживслужба

Аптечні мережі не дотримуються рекомендованих державою відпускних роздрібних цін на лікарські засоби.

Про це заявила т .в. о заступника голови Держпродспоживслужбм Лілія Стиренко, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на сайт відомства.

Держпродспоживслужба провела 17 перевірок щодо дотримання цінової дисципліни аптечними мережами, і при кожній інспекції було зафіксовано порушення: "Іноді це були незначні відхилення від норм, але водночас зафіксовано і серйозні факти порушення законодавства", - повідомила чиновниця.

Як приклад вона назвала порушення в одній з аптек Миколаївської області, яка реалізує ліки бюджетним установам. Зазначена аптека застосовувала торговельні (роздрібні) надбавки від 10,1% до 204,1% замість гранично встановленого рівня - 10%. "Так лікувальним установам було реалізовано лікарський препарат "Амброксол" із торговою (роздрібною) надбавкою 204,1%, препарат "Аміназин" - 25,0%, лікарський препарат "Офлоксацин" - 27,5%, а рукавички оглядові - 101,7 %. Це явне порушення", - заявила Стиренко.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Гройсман: "Очікую, що з 1 січня всі, хто пов'язаний із фармацевтикою, почнуть справедливо формувати ціну на ліки в країні"

Також вона закликала аптеки при Інтернет-торгівлі дотримуватися норм чинного законодавства, зокрема статті 7 Закону "Про електронну комерцію", оскільки саме при реалізації продукції, в тому числі й фармацевтичної, через Інтернет споживач більше стикається з такою проблемою, як неякісний чи фальсифікований товар .

"Рітейлери повинні дотримуватися запроваджених механізмів державного регулювання цін, зокрема на фармацевтичну продукцію, вимог законодавства про рекламу та захист прав споживачів", - наголосила Стиренко.

Також читайте: Люди, які хворіють на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет II типу і на бронхіальну астму, отримуватимуть компенсацію вартості ліків, - ГройсманИсточник: https://ua.censor.net.ua/n417984
VEhrNGRrdzVRemN3V21KUmRYUkROR1pPUXk4d1REZFNaMDVIUkRCWmFsRjBaRU01TUV3elVtb3plbEpvZEVkWE1Fd3pVWFZJZWxGelRrTXZNRmxNVVhSa1F6WXdURUk0TUVwVVVYUmtRekl3V1VSUmRIUkRMekJaUkZGMmRFTXdNRmxJVVhZNVF5c3dUR0pSZFU1RGVUQlpTRkYxT1VkRU1FeGlVWE5rUTNjPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору