EN|RU|UK
 Політика України, Економіка
  1958  19

 У 2016 році співробітники податкової міліції зупинили діяльність 74 конвертаційних центрів, - Білан

Про це сьогодні під час прес-конференції заявив перший заступник голови Державної фіскальної служби Сергій Білан.

За його словами, для ухилення від оподаткування, виведення в тінь фінансових потоків використовують операції з цінними паперами, страхування і перестрахування, розкрадання активів банків. Практично всі зазначені схеми функціонують із використанням послуг "конвертаційних центрів", повідомили Цензор.НЕТ у прес-службі ДФС.

Також читайте: У поточному році податківці вилучили з незаконного обігу підакцизних товарів майже на 700 млн грн, - заступник голови ДФС Білан

"Тенденції останнього часу свідчать, що діяльність транзитно-конвертаційних груп дещо змінилася. Якщо у 2014 - 2015 роках їхня "винагорода" становила 7-9% від конвертованої суми, то зараз вартість таких послуг становить 11-12%. Крім того, намітилася тенденція щодо зменшення обсягів котирувань валют на графіку один "конверт". Вона виникла не в останню чергу завдяки тому, що значно скоротилися терміни дії окремо взятої групи до її виявлення і ліквідації співробітниками податкової міліції. Крім того, зростає кількість випадків вилучення у членів цих груп вогнепальної зброї", - зазначив Сергій Белан.

Він наголосив, що у 2016 році співробітники податкової міліції зупинили діяльність 74 конвертаційних центрів, до бюджету вже відшкодовано 1,2 млрд грн завданих збитків від їхньої діяльності.

Крім того, як розповів Сергій Белан, цього року зафіксовано скорочення кількості випадків шахрайства з боку посадових осіб банківських установ щодо відчуження їхніх ліквідних активів і умисного доведення банків до банкрутства.

Крім цього, за словами Білана, досі актуальні схеми розкрадання кредитів рефінансування НБУ, депозитних коштів вкладників банків шляхом кредитування фіктивних і підконтрольних фірм із завищеною вартістю "умовного" заставного майна.

Читайте на Цензор.НЕТ: Білан: За дев'ять місяців податковою міліцією вилучено з незаконного обігу спирту і фальсифікованого алкоголю майже на 216 мільйонів

Білан зазначив, що в Києві встановлено групу осіб, які довели один із банків до банкрутства шляхом розтрати його активів вартістю понад 170 мільйонів гривень. Такі дії призвели до неплатоспроможності банку перед кредиторами, і як наслідок, Нацбанк ввів у нього тимчасову адміністрацію. Під час досудового розслідування на відчужені активи накладено арешт.

Крім того, як розповів Сергій Білан, податкова міліція активно і системно працює над викриттям "тіньових" ділків на ринку цінних паперів. Зокрема, нещодавно було викрито схему конвертації грошових коштів за рахунок придбання "технічних" цінних паперів у "фіктивних" підприємств на загальну суму понад два мільярди гривень. Під час досудового розслідування було позбавлено ліцензії фінансову установу в м. Києві та заарештовано цінні папери на суму понад 244 мільйони гривень.

Також виявлено та припинено спробу легалізації грошових коштів через одну з банківських установ м. Києва. Унаслідок проведених дій, на банківських рахунках заарештовано 211,6 млн грн, з яких уже 148 млн грн. перераховано на депозитний рахунок ГУ ДФС м. Києва.

За словами першого заступника голови ДФС, на ринку страхових послуг типовою є схема ухилення від сплати податків страховими компаніями, коли реальні підприємства-вигодонабувачі перераховують безготівкові кошти за нібито надані послуги страхування і перестрахування на рахунки транзитних страхових компаній, які в свою чергу, перераховують гроші на рахунки підконтрольних учасникам конвертаційного центру фіктивних страхових компаній. Надалі гроші переводять у готівку, зокрема через рахунки підставних фізичних осіб.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n418099
VEhrdlVXdGtSMWN3VEhaUmMwNURPVXg1TDFGc1RrTnJNRXRGUFE9PQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору