EN|RU|UK
 За кордоном
  19524  106
Матеріали за темою:

 Литовські прикордонники не пустили в країну суддів конституційного суду РФ

Російські судді мали намір прибути на Всесвітній конгрес конституційних судів, який повинен відбутися в березні. Однак у листопаді цього року Департамент міграції за пропозицією МЗС Литви прийняв рішення внести суддів Конституційного суду РФ у список осіб, яким в'їзд до Литви заборонено.

Як передає Цензор.НЕТ, про це пише DELFI.

Видання зазначає: "Це агентству BNS підтвердив прес-секретар МЗС. "Рішення прийнято тому, що в 2014 році Конституційний суд Росії ухвалив судове визначення, яким формалізував анексію Криму, а це грубе порушення загальновизнаних норм міжнародного права", - сказав Кястутис Вашкелявічус.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Усе вказує на те, що санкції проти Росії буде продовжено ще на півроку, - Туск

За його словами, Литва інформувала про своє рішення всі країни ЄС. За словами представника МЗС, російські судді внесені в списки "з урахуванням усіх передбачених правовими актами норм і процедур", судді мають право оскаржити це рішення литовської дипломатії в судах Литви.

Тим часом російський президент здивований рішенням Литви, повідомляє "Інтерфакс". Про рішення Литви В. Путіну під час зустрічі розповів голова КС РФ Валерій Зорькін. "Раптом прибалтійська держава Литва, яке є нині депозитарієм Всесвітньої конференції - раз на три роки вона збирається - Всесвітня конференція судів, прислала нам депешу про те, що судді Конституційного суду є загрозою для безпеки Литовської Республіки. Наші судді Конституційного суду", - сказав Зорькін у ході зустрічі з російським президентом.

На це Путін відповів: "Що стало приводом для такого просто ідіотського висновку?"

Зорькін у свою чергу пояснив, що приводом стало рішення Конституційного суду щодо Криму: "Вони вважають, що ми порушили недоторканність територіальної цілісності України і прийняли неправильне рішення".

Говорячи про прийняте Литвою рішення, В. Путін сказав: "Дуже дивно, іноді складається враження, що люди впали з іншої планети".

Також читайте: Сейм Литви закликає країни-члени ЄС продовжити санкції проти Росії

Нагадаємо, що ЄС не визнає здійснену Москвою анексію Криму і стверджує, що парламентські вибори в Криму були незаконними. ЄС ввів економічні санкції проти Москви, а також застосовує санкції щодо фізичних і юридичних осіб у зв'язку з анексією Криму. За твердженням МЗС Литви, судді КС Росії не внесені до "чорних списків" ЄС.


Источник: https://ua.censor.net.ua/n418143
TUZsSVVYTk9Remt3VEhKU2FIUkhWekJhWTJjd1RDOVNaMDVES3pCWlRGRjFRMFJTWjA1REt6QlpTRkpzZEVkWVRIazRka3c1UjBJd1RFUlJkbVJETmpCWllsSnNkRWRZWms1RFlqQk1hbEpuZEVONU1FeENPREJMUkZGMmRFZENNRnBpVW1wM1BUMD0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору