EN|RU|UK
 Здоров'я
  1177  11

 В Україні вирішили збільшити фінансування на лікування ВІЛ і туберкульозу на 140%, - Розенко

Таким чином майже вдвічі більше пацієнтів зможуть отримувати антиретровірусні препарати.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на 112 Україна, про це в Женеві на засіданні Координаційної ради Об'єднаної програми ООН із ВІЛ / СНІДу (ЮНЕЙДС) 6 грудня заявив віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко.

"Попри глибоку економічну кризу у 2014-2015 роках і військову агресію Росії, уряд України ухвалив безпрецедентне рішення про збільшення державного фінансування програми лікування ВІЛ на 140% і програми лікування туберкульозу - теж на 140%", - сказав Розенко.

"Цей крок і активна участь міжнародних донорів дозволить нам збільшити кількість пацієнтів, які отримуватимуть антиретровірусні препарати у 2017 році, майже вдвічі, що є основною передумовою для досягнення цілей "90-90-90", - підкреслив він.

Розраховують, що збільшення обсягів державних закупівель антиретровірусних препаратів стане поворотним моментом під час переходу від донорського фінансування до державного. Зараз, за ​​словами Розенка, триває розробка проекту національної стратегії сталого розвитку після поступової відмови від фінансування донорів.

"Хоча ми і сподіваємося зберегти донорів ще на якийсь короткий час, ця стратегія буде готова вчасно і забезпечить плавний перехід", - наголосив він.

"Ми вважаємо, що зусилля, яких докладає уряд, дозволять нам досягти цілей стратегії ЮНЕЙДС "90-90-90" у встановлені терміни й Україна триматиме свої лідерські позиції в боротьбі з епідемією ВІЛ у Східній Європі та Центральній Азії", - зазначив Розенко.


Зазначимо, принцип "90-90-90" передбачає, що 90% обстежених мають бути поінформовані про свою хворобу; з них 90% мають отримувати специфічну антиретровірусну терапію; серед тих, хто отримує лікування, 90% повинні досягти низького рівня вірусного навантаження, який не передбачає передачу інфекції іншим.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n418186
VEhrdlVXOU9ReXN3VEdaUmRHUkRPVEJNY2xGMmFUaDJNRXhVVVhaMFF6a3dURGRTWjBoNlVXOWtRMlF3U1dKUmJFaDZVbWhPUjFjd1RETlJjMDVET1RCWlNGSm5PVU41TUV4RVVYWmtRemt3V1RrNE1FcE1VV2gwUTJKbVRrTjVNRnBpVW1oMFF6Rk1aRU12TUZsRVVYUmtRemhLT1VkVk1GbEJQUT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору